Pirštinė dviems

Parašė: barskuole 07.02.2011, 19:13

Jokios gyvenimo negandos nebaisios, kai per gyvenimą eini susikibęs rankomis su mylimu žmogumi. Deja, kai termometro stulpelis pakrypsta į neigiamą pusę, tarpusavio ryšiui kelią užkerta pirštinės. Artėjant Valentino dienai turime jums sprendimą – pirštinė įsimylėjėliams (anglų k. „smitten“: „mitten“ – kumštinė pirštinė, „smitten“ – įsimylėjęs (iki ausų)). Ir net spaudžiant šaltukui jus šildys mylimo žmogaus kūno šiluma, o romantiškas pasivaikščiojimas įgaus dar daugiau romantikos. Be abejo, tinka ne tik įsimylėjėliams – pirštinėje dviems rankų šiluma gali dalintis ir geri draugai ar tėvai su vaikais.

Jei mezgimo pasaulyje nesate naujokai, ilgai netruksite tokią pirštinę nusimegzti ir patys.

Mezgimo instrukcija

Pirštinei reikės maždaug 80g siūlų (jei megzite atskiras pirštines laisvoms rankoms, įsigykite apie 200g).
Mezgama penkiais virbalais apskrituoju būdu. Užsidedame tiek akių, kiek reikės vienam riešui (akių kiekis priklauso nuo siūlų storio – galite pasiskaičiuoti numezgę prieš tai nedidelį pavyzdėlį. Instrukcijos tolimesni nurodymai bus, kai uždedama 20 akių). Uždėtas akis tolygiai paskirstykite ant keturių virbalų. Megzkite stulpeliais: 2 geros akys, 2 išvirkščios akys – tol, kol pakaks riešo ilgio. Paskutinėje riešo eilutėje kiekvieno stulpelio pirmąją akį išmegzkite įprastai – gerąja ar išvirkščiąja akimi atitinkamai, o iš antrosios išmegzkite dvi akis – vieną užkabinant už priekinio akies siūlo, antrą – už galinio. Ant virbalų jau 1,5 karto daugiau akių (30).
Numegzkite geromis akimis 5 eilutes, siūlą nukirpkite palikdami jo kiek ilgesnį galą. Akis laikinai perkelkite ant kitų virbalų ar siūlo.
Tą patį pakartokite antram riešui, bet siūlo nenukirpkite ir akių niekur neperkelkite!

Riešų sujungimas

Geromis akimis išmegzkite pusę ant virbalų esančio riešo akių (15), tą vietą pasižymėkite mezgimo akių žymeklių (būna pirkti specialių ar tiesiog įsekite žiogelį). Išmegzkite visas laikinai buvusias nukeltas akis (30), vėl pasižymėkite. Išmegzkite likusias antro riešo akis (15). Ant virbalų viso 60 akių.
1 eilutė: megzkite gerosiomis akimis, kol iki žymeklio liks 2 akys. Jas sumegzkite į vieną (viršutinė akis krypsta į dešinę), dvi akis už žymeklio nukelkite ir vėl užkelkite kita puse, sumegzkite jas abi į vieną (viršutinė akis krypsta į kairę). Taip pačiai išmegzkite akis ties žymekliu kitoje pusėje.
2 eilutė: geros akys
Pakartokite šias dvi eilutes 4 kartus (ant virbalų lieka 44 akys).

Pirštinės siaurinimas

Pasižymėkite pirštinės abu kraštus (tarp žymeklių bus po 22 akis) – tose vietose vyks siaurinimas.
1 eilutė: dvi pirmas akis sumegzkite į vieną (viršutinė akis krypsta į kairę), toliau megzkite gerosiomis akimis, kol iki žymeklio liks 2 akys. Jas nukėlę ir vėl užkėlę kita puse sumegzkite į vieną (viršutinė akis krypsta į dešinę). Kitoje pirštinės pusėje, už žymeklio, pakartokite tą patį.
2 eilutė: geros akys
Kartokite šias dvi eilutes tol, kol ant virbalų liks 8 akys (jei norite greitesnio užbaigimo, kartokite tik pirmąją eilutę). Nukirpkite siūlą palikdami kiek ilgesnį galą, pertraukite jį per likusias akis ir užtraukite. Ištraukite siūlą vidinėje pirštinės pusėje ir saugiai paslėpkite.
Pasinaudodami pirmojo riešo likusiu siūlo galu paslėpkite skylutes, likusias sujungiant riešus.

Bendram komplektui galite numegzti po vieną individualią pirštinę kitai rankai, tačiau ir viena pirštinė gali tapti žaisminga išsiskiriančia detale jūsų garderobe, tinkančia prie bet kurių kitų pirštinių.

Romantiškos šv.Valentino dienos!

Šaltinis:
http://cocoknits.com/

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

Selga. @ 07.02.2011, 20:26

Kokia puiki idėja :))

andra125 @ 09.02.2011, 17:47

Čia gali būti ne tik pirštinės dviems,bet ir pakaitalas kumštinėms ;)

1dovile3 @ 10.02.2011, 01:51

labai graži ir šilta idėja.. Super!

Sarma @ 10.02.2011, 20:24

Šauni mintis, o jei dar šalikas dviems į komplektą?

padauzhelia @ 23.02.2011, 20:53

Jei tik mokėčiau megzti... :)))

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,163
  • Temų forume: 3,059
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,441
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,287
  • Pardavėjų galerijoje: 1,519