Polimerinio molio veidas - kabošonas

Parašė: anuka 10.02.2010, 23:00

Jums reikės tokių priemonių:
• Vienspalvio polimerinio molio (kol įgusite, lengviau dirbti su šviesesnėm spalvom)
• Guminių pirštinių
• Įrankio molio formavimui (aš naudoju medinį, bet būna specialių, įvairiais antgaliais)
• Peiliuko
• Šalto pagrindo darbui (lėkštės, keraminės plytelės, stiklo)

Jeigu Jums smagiau iškepus darbelį vėliau dar praleisti valandėlę jį šlifuojant (o čia bus gana sudėtinga visur su švirtriniu popieriumi prieiti), tai galite darbuotis ir be pirštinių. Tačiau aš užsitempiu pirštines ir kimbu į darbą.

Pirmą kartą gamindami tokį veidelį imkite kiek daugiau molio, bus lengviau formuoti. Kai jau suprasite kas ir kaip vyksta, galėsite bandyti ir mažesnius veidelius. Imkite vieną kiekį veido karkasui, šalia turėkite tos pačios spalvos molio smulkioms dalims. Taigi, iš gerai išminkyto ir sušilusio molio suformuokite rutuliuką ir jį lengvai prispauskite prie pagrindo ant kurio dirbsite.Pirštais įspauskite akiduobes.Tarp pirštų suformuokite „dešrelę“ vienam gale labai ploną, kitam kiek storesnę. Tai bus nosis. Ją priklijuokite prie veido, nebijokite užlipti ant kaktos, vėliau viską išlyginsim. Suformuokite du mažus rutuliukus – šnerves, lengvai prispauskite abiejose nosies pusėse. Stipriai šių smulkių dalių spausti nereikia, tik tiek, kad prikibtų.Dabar turimo įrankio pagalba sulyginam siūles.Pasižymime vietą, kur formuosime lūpas.Pirštais suformuojame plokščią trikampį.Suformuotą trikampį priklijuojame po nosimi. Atrodo kaip ūsai, bet tik kol kas.Lyginam TIK VIRŠUTINĘ siūlę. Suformuojam „tiltelį“ tarp nosies ir lūpos, taip pat viršutinės lūpos apačią.Pagaminame mažą dešrytę – apatinę lūpą.Ją prilipdome po viršutine lūpa ir lygindami TIK APATINĘ siūlę suformuojame apatinę lūpą. Viršutinės lūpos visai neliečiame.Iš trijų maždaug vienodo dydžio rutuliukų suformuojame diskelius.Priklijuojame juos ant skruostų ir smakro. Sulyginam siūles, galim prištais paformuoti veidelį, tik labai nespaudžiame.Suformuojame du vienodo dyžio rutuliukus. Tai bus akys. Pabandome skirtingas jų vietas akiduobėse, pamatysite kaip keičiasi veido išraiška priklausomai nuo to, kur „padėsite“ akis“. Rutuliukus švelniai prispaudžiame, kad pasidarytų diskeliai, daugiau nieko jiems nedarome.Pirštais suformuojame diskelį, kurį perpjauname pusiau. Pasirinkę, kiek norime matyti akies, švelniai prispaudžiame puseles prie akių. Tai bus viršutiniai vokai.

Užlyginame TIK VIRŠUTINĘ siūlę. Suformuojame ploną dešrytę, ją perpjauname pusiau ir prispaudžiame akių apačioj, tai bus apatiniai vokai. Užlyginame apatinę siūlę.Viskas, veidelis pagamintas. Dabar jį galite paformuoti pirštais, galbūt paryškinti skruostų iškilumą ir smakrą. Nepamirštame padaryti skylučių nosyje, akių vyzdžių, galbūt jums norisi raukšlių... Aš dar lūpų kampučiuose padarau skylutes – prideda išraiškai gyvumo.Dabar pagamintą veidelį siūlau perkelti į kepimo skardą ir palikti bent keliom valandom (arba tol, kol pagaminsite dar penkis veidelius), kadangi greičiausiai norėsite jį perdaryti, nes kuo toliau, tuo geriau gausis lipdyti ir šis pirmasis atrodys ne toks, kokio tikėjotės (asmeniškai aš iš pirmųjų dešimties veidelių penkis perdariau). Man šis išverstaakis visai mielas, todėl ruošiu jį kepimui. Kadangi veidelį ateityje tikriausiai norėsite panaudoti kaip sagės, pakabuko ar auskarų pagrindą, jis kiek per storas. Todėl aš jį perpjaunu išilgai stalui.Ir štai galutinis veidelis, kurį kepsiu.


O čia dar vienas kitokiom akim ir lūpom.Dabar tik jūsų išmonės reikalas kaip dekoruose veidelį. Galite dar neiškeptą padekoruoti įvairiaspalviu polimeriniu moliu (suformuoti plaukus, skrybėlę ar pan.), galite iškeptą ištapyti akriliniais dažais, o vėliau nulakavę dekoruoti audiniais, galite dekoruoti įprastais kabošonų dekoravimo būdais karoliukais. Čia jau įjunkite vaizduotę ir pasipuošite originaliu ir tikrai vieninteliu tokiu pasaulyje papuošalu.Sėkmės darbuojantis ir lauksim rezultatų Auksarankėse

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

Arina @ 13.06.2010, 16:39

Kur galima isigyti polimerinio molio?

aaagnex @ 23.09.2010, 21:00

o polimerinį molį tu naudoji fimo ar kokį kitokį?

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,317
  • Temų forume: 3,146
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,802
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,322
  • Pardavėjų galerijoje: 1,532