Pradžiamokslių konkurso nugalėtojas. Pintas krepšys iš laikraščių

Parašė: Kvaki 26.07.2009, 23:00

Mums reikės:
• daug perskaitytų laikraščių
metalinės liniuotės
pieštuko
peilio pjaustyti popierių
iešmelio ar virbalo (ant jo suksime vyteles)
lipalo ar PVA klijų
norimo dydžio kartoninės dėžės (pakavimo dėžės)
papildomo kartono lapo (bus dugnas)
beico
akrilinio lako
teptukoPirmiausia turėsim prisisukti vytelių.
Tam reikia susipjaustyti laikraščius maždaug 7 cm pločio juostelėmis. Pjaustom laikraštį taip, kad juostelės gautųsi kuo ilgesnės. Aš pjaustau iškarto kelis lapus, taip greičiau vyksta darbas.Dabar reikės visas šias juosteles susukti į vyteles.
Imame iešmelį (naudoju paprastą medinį kulinarijai skirtą iešmelį) ir dedam jį maždaug tokiu kampu...... ir pradedam sukti.


Aš mėgstu pradžią patepti klijais, kad po to nesugalvotų vytelė atsivynioti. Tad patepam mažyčiu lašeliu klijų ir sukam toliau.Kai jau pradžia susisuko, imame už iešmelio galo ir toliau sukame visą ilgą juostelę. Su dešine ranka sukame iešmelį ir juostelė pati vyniojasi. Kaire ranka tik prilaikome ir pataisome juostelę.Kai visa juostelė susukta, patį kampuką patepame klijais, šiek tiek palaikome, kad priliptų ir ištraukiame iešmelį.

Pasiraitojam rankoves, įsijungiam televizorių ir bevakarodami prisisukam daaauuuugggg vytelių.Niekada jų neskaičiuoju, tai negaliu pasakyt kiek tiksliai reikia, bet šiame pavyzdyje esančiai dėžutei nupinti prireikė maždaug 6-7 “Klaipėdos“ laikraščių. :P

Mažytė gudrybė: juostelės nupjautos nuo laikraščio krašto turi baltą pakraščiuką. Jei suksite vytelę pasidėjusios taip kaip parodyta pavyzdyje, susksite baltą vytelę. Labai mėgstu tokias vyteles, nes iš jų nupinto gaminio galima nedažyti visai ar dažyti šviesia spalva ir nesimato lairaščio faktūros.

Taigi prisisukom daug vytelių, o dabar jau imsimės dėžutės. Jei netyčia pinant pritūkot vytelių – visada galite jų dar prisigaminti.

Iš atskiro kartono lapo išsipjauname dėžės dugno dydžio stačiakampį. Tai bus dugnas.
Imame savo dėžę ir apverčiame. Maždaug susižymime kur klijuosime vyteles. Tarp vytelių darome maždaug 3 cm tarpus. Į patį kampą nerekomenduoju dėti vytelės, nes pati dėžė padės gražiai išgauti kampą, o vytelė liks susiplojusi.DĖMĖSIO: VYTELIŲ SKAIČIUS TURI BŪTI NELYGINIS!!! Turime taip išsidėlioti vyteles ant dėžės, kad gautume nelyginį skaičių. Paprastai tą nelygybę palieku ilgiesiems dėžės šonams. Viename šone kiek pagrūdu, kitame kiek praretinu, kad atrodytų vienodžiau.

Taip atrodo jau suklijuotos vytelės. Nebijokit, jei vytelės linksta, jas vis tiek reikės užlenkti.Toliau mano mėgiamiausia dalis. Imam klijų ir visą paviršių patepame klijais. Svarbu,kad ant pačių vytelių ir į tarpus patektų klijų, bet tik ant dugno, nereikia, kad dėžutė apvarvėtų klijais.Ant klijų dedame išsipjautą kartono gabalą – dugną.Dabar apverčiam dėžę ir į vidų pridedam sunkesnių daiktų, kad paslėgtų ir klijai visur gerai priliptų.

Alternatyva: visą šį klijavimo etapą galima atlikti naudojant karštus klijus. Tik reikia greitai suktis, nes jie greit stingsta. Vyteles reikia klijuoti tiksliai ir po 1-2. Tačiau nereikės slėgti priklijuotų vytelių ir nereikės laukti kol klijai išdžius.

Kai dugnas prilipo, imamės pynimo.

Verčiam dėžę šonu ir ant visų keturių sienų klijuosime pirmą eilę vytelių. Tarpelį tarp dviejų kartono dugnų patepam klijais ir klijuojam vytelę. Šiame etape reikėtų kuo mažiau išterlioti vyteles klijais, nes išteptose vietose sunkiau sėda beicas ir lakas, matosi klijų plėmai.Vienos vytelės visiems šonams apeiti mums neužteks, todėl turėsime susijungti vyteles. Vienos vytelės patį galiuką šiek tiek paplojame, perlenkiam pusiau, patepem klijais ir įkišame į kitą vytelę. Kelias sekundes palaikom ir štai mūsų vytelė pailgėjo. Tokiu būdų jungsime visas vyteles kurias pinsime. Aš dažniausiai iš anksto susiklijuoju vyteles po dvi, kad pinant greičiau darbas eitųsi.

Kai apklijavom pirmą eilę, laikas pradėti pinti. Piname paprastu būdu, gyvačiuke apeidamos vieną vertikalią vytelę iš viršaus, kitą iš apačios.Stengiamės nesuploti nei vertikalių nei horizontalių vytelių. Tuomet galutinis variantas turės lengvą ažūrą. Pindami, vyteles lengvai paspaudžiame prie dugno, kad gražiai viena prie kitos gultų, nepasiliktų neišpinti tarpai.

Taip pinam kol pasiekiam norimą aukšį ar baigiasi dėžė.
Užbaigdami pynimą vytelės galiuką patepame klijais ir priklijuojame antroje pusėje, kad nesimatytų.Dabar atsargiai peiliuku nusipjaunam likusį nebereikalingą kartoną ir pasitrumpinam vyteles.


Apkarpytas vyteles lenkiame ir klijuojame prie vidinės dėžės pusės.
Turime jau apipintą dėžutę.Pastaba: Dėžę galite iš anksto pasiruošti jau apipjautą kokio aukščio norite. Aš pindama mėgstu, kad dar būtų vietos kur pinti, todėl visada pasilieku šį darbą pabaigai. Be to kartais dėl aukščio apsisprendžiu tik išvydus rezultatą.

Dar liko išbaigti mūsų dugną.
Apverčiame dėžę ir vėl gausiai patepame klijais


Ant viršaus klijuojam suglamžytą laikraščio lapą. Lapas turi būti šiek tiek didesnis nei dėžės dugnas. Paliekam raukšlių dėl grožio.Apipintą dėžutę dengiame beicu ir paliekame džiūti.
Nubeicuotą dėžutę nulakuojame ir išdžioviname.
Kad būtų gražiau ir praktiškiau galime pasisiūti įdėkliuką.

Štai mūsų nuostabioji dėžutė, kuri jau spėjo rasti savo paskirtį.

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

zanelike @ 28.06.2010, 10:09

gera pamokele

LINA BAKAITIENE @ 19.08.2010, 17:31

Kokia puiki idėja:))
ačiū...

dianukas @ 20.08.2010, 21:26

siandien kaip tik pabaigiau savo dezute:)

sesulia @ 19.11.2010, 21:51

super!!! :))

kamie @ 22.01.2011, 18:49

nuostabu :))))

Lillė @ 24.01.2011, 16:57

Įdomu. Aš dariau šiek tiek kitaip. Pabaigus pynimą dėžę ištraukiau, sutvirtinau dugną, vytelių viršūnėles užlanksčiau, kad nesimatytų ir gavosi nauja dėžutė. Ją visą nudažiau, nulakavau ir štai gavau dar vieną dėžutę tokia kaip buvusioje tik vos vos didesnę ;) irgi visai smagu :) kadangi buvo nedidelė apklijavau karoliukais, smulkiais dirbiniais ir gavau puikią pieštukinę ;)

Remiliukas @ 07.10.2011, 22:17

super!

alone @ 13.11.2011, 16:48

bandziau siandien daryti bet mano "vyteles" per storos ir negraziai gaunas o dar sujungti neiseina... :'(

alone @ 13.11.2011, 16:49

bandziau siandien daryti bet mano "vyteles" per storos ir negraziai gaunas o dar sujungti neiseina... :'(

Nuotaikinga @ 02.01.2012, 21:38

Kvaki, o ar yra tokia technologija, kad būtų galima vėliau išimti dėžę, kad liktų tik pintoji dalis?

Visima @ 14.08.2013, 12:15

Sveiki,
kazin kodel mano vyteles susiploja? Ar as jas per plonai susukau? Nes Jusu nuotraukose matosi, kad jos islaiko ta apvalumo forma.

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,309
  • Temų forume: 3,143
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,784
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,322
  • Pardavėjų galerijoje: 1,532