Samanyčių terariumas

Parašė: Boo 10.08.2009, 23:00

Terariumas - mažytis sodas, augantis stiklinėje talpoje, lengvai pagaminamas ir prižiūrimas.
Per stiklines norimos formos ir dydžio indo sieneles saulės šviesa lengvai pasiekia augalus ir saugo juos nuo dulkių ir temperatūros pokyčių. Sodinami didelio drėgmės kiekio reikalaujantys augalai, o terariumas ir yra skirtas sukurti itin drėgnai atmosferai.
O viskas veikia taip: augalai per savo lapus išskiria vandenį garų pavidalu, kurie pasiekę vėsias indo sieneles kondensuojasi ir tampa skysčiu. Šis vanduo nuteka per indo sieneles atgal į dirvožemį ir vėl augalai gali jį „gerti“. Dėl šio pasikartojančio proceso, jums labai retai tereikės laistyti šį sodą. Kad būtų nuolat palaikoma didelė drėgmė, indą reikia laikyti uždengtą (kad garai nepabėgtų).

Reikės:

• Indas. Ieškokite stiklinio ir tikrai skaidraus – jei bus per tamsus, augalai negaus pakankamo kiekio šviesos. Dydis priklauso nuo to, kiek augaliukų žadate į jį prikimšti. Indas privalo turėti dangtelį. Galima pirkti specialius, skirtus terariumamas (nežinau tik, ar Lietuvoje yra), arba susieškoti pačioms (pavyzdžiui, prekybos centre per išpardavimą ).

• Dirvožemis. Jo reikia tiek, kad padengtų indą nuo dugno daugmaž 4-5 cm. Reikia, kad būtų pakankamai porėtas (drenažui) ir jau sodinant drėgnokas. Galima nusipirkti sodininkų parduotuvėse arba pasikasti iš ten, kur rinksitės samanas.

• Žvyras. Neleidžia dirvožemiui perdaug sušlapti.

• Medžio anglis. Sutraiškyta anglis neleis atsirasti terariume blogam kvapui.

• Augalai. Galima naudoti ir miške, ir kambaryje augančius augalus, bet būtinai skirtinguose terariumuose. Naudokite mažus, lėtai augančius augaliukus. Geriausia nueiti į mišką ir prisirinkti jums patinkačių samanų.

• Priedai papuošimui: akmenukai, medžio žievė, kriauklės, grybai, mažos figūrėlės (gali būti nulipdytos iš modelino).

Darbo eiga:

Išplaukite ir išbizginkite patį indą ir jo dangtelį. Padenkite indo dugną 1,3 – 2,5 cm žvyro sluoksniu ir įdėkite anglies:Berkite dirvožemį:Paplanuokite, kaip norite, kad atrodytų jūsų sodelis ir sodinkite augaliukus:Papuoškite minėtais priedais:Ir viskas! Mano samanyčių terariumas:Dirvožemį truputį papurkškite vandeniu.
Uženkite indą. Aš kartais atirdarau ir įleidžiu šviežio oro.
Indą pastatykite šviesioje vietoje, bet ne ant tiesioginių saulės spindulių (gali pasidaryti per karšta ir augalai „iškeps“).
Terariumą laistykite, tik kai dirvožemis atrodys sausas. Paprastai tereikia keleto šaukštų vandens vieną kartą per mėnesį.
Kad visi augaliukai gautų šviesos, retkarčiais terariumą pasukite.
Jeigu indo sieneles ima dengti rūkas, nuimkite dangtelį ir palaukite iki kol jis išsisklaidys.
Išrankiokite nudžiuvusias dalis ar peraugusius augaliukus.

Pasigaminti paprasta, prižiūrėti paprasta (alternatyva kaktusų mėgėjoms ) ir atrodo labai išskirtinai. Be to, būtų puikus prisiminimas apie žalią mišką užpuolus šaltai ir nespalvotai žiemai.

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,370
  • Temų forume: 3,200
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,942
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,325
  • Pardavėjų galerijoje: 1,533