Sidabro juodinimas ir balinimas namų sąlygomis

Parašė: Perla 15.09.2009, 23:00

Dauguma mūsų mėgstame sidabrą, bet tikriausiai ne kartą susidūrėme su problema - per laiką patamsėjusiomis detalėmis. Prekyboje galima rasti specialių skysčių, servetėlių bei pastų jo valymui, bet puikiai galime išsiversti ir be jų - patamsėjusį sidabrą galima išbalinti be jokių specialių valiklių. Tam reikės:
• Druskos
• Valgomosios sodos
• Folijos
• Dubenėlio su šiltu vandeniu

Kita vertus, juodintos detalės Jūsų sidabrinį papuošalą gali padaryti originaliu ir neįprastu. Tamsinimo skystis yra gan brangus, be to, ne visur jo galime nusipirkti, todėl puiki išeitis - virtas kiaušinis.

Sidabro juodinimasDetales, kurias juodinsime, nuvalome švelniu skudurėliu, pašalindamos pirštų antspaudus bei kitokius nešvarumus, jei tokių yra. Taip sidabras tamsės tolygiai, neliks jokių dėmių.Kietai išverdame, nulupame ir atvėsiname kiaušinį. Aš naudojau du ketvirčius, jei sidabro daug - galite dėti visą (pasmulkintą).

Kiaušinį dedame į nedidelį dubenėlį ir šalia (ne ant viršaus, nes juoduos nelygiai) padedame detales.Dubenėlį uždengiame ir paliekame.

Ne visos detalės yra vienodos, todėl vienos pajuoduoja per keliasdešimt minučių, o kitoms reikia net keletos valandų.

Taip atrodo mano detalės po 20 minučių - matome, kad kai kurios dar nepatamsėjo nė trupučio, o kitas jau galime imti lauk.Juodintos detalės neatrodo tokios gražios, todėl jas reikia pavalyti iškiliausias vietas pašviesinant. Tam reikės trintuko bei švelnaus skudurėlio (aš naudoju skirtą akinių valymui).Trintukas juodumą nutrina visai, todėl su juo reikėtų trinti labai atsargiai, kad nenuvalytume perdaug. Vėliau patriname skudurėliu, kol sidabras įgauna blizgesio.
Žinoma, priklausys nuo Jūsų skonio, kokio juodumo detalės norėsite, galbūt užteks patrinti tik skudurėliu, nieko nešviesinant trintuku.


Nevalyta juodinta detalė ir patrinta trintuku bei pavalyta skudurėliu
Likusios detalės pajuodavo tik per 8 valandas.Jas nuvalome lygiai taip pat, kaip ir pirmąsias.


Sidabro šviesinimasDabar tas pačias detales šviesinsime - nuvalysime visą juodumą, kurį įgavo tamsinant.

Nedidelį dubenėlį apsukame virtuvine folija.Įpilame šilto (jokiu būdu ne verdančio) vandens, įberiame arbatinį šaukštelį druskos ir arbatinį šaukštelį valgomosios sodos.Ir sudedame sidabrą.Jau po minutės matome, kaip sidabras šviesėja.Po 10 minučių (šis laikas yra mano šviesintoms detalėms, galbūt kitoms reikės daugiau ar mažiau) sidabrą išimame, nuplauname po tekančiu vandeniu ir nuvalome švelniu skudurėliu, kad blizgėtų. Matome, kad šios detalės liko tokios pat gražios, kaip ir prieš eksperimentą.Jei detalės yra lygios, be jokių skylučių ar iškilimų (pvz. vielutė), jas galime tiesiog nutrinti trintuku, mano parodytas būdas labiau tinka valyti neprieinamoms vietoms.

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,316
  • Temų forume: 3,146
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,800
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,322
  • Pardavėjų galerijoje: 1,532