Siuvinėjimas karoliukais: puošiame kraštelius

Parašė: pusis 02.12.2010, 20:09

Artėja pati gražiausia metų šventė, visos norėsime pasipuošti, o gal atnaujinti turimą gražų, bet jau šiek tiek pabodusį aksesuarą. Puošnūs apkraštavimai gali puošti drabužį ir iš karto patrauks akį. Jūs galite sukurti kokio tik reikia ilgio karoliukų vėrinius. Šiame pavyzdyje karoliukais puošiamas šalio kraštelis.

Reikmenys:
- ilga vėrimo adata
- vėrimo siūlas ar paprastas medvilninis siūlas
- liniuotė
- smeigtukai
- įvairūs karoliukai: krištoliniai, pailgi ir smulkūs

Rinkitės karoliukus, tokius, kad jų atspalviai derėtų prie pasirinkto daikto. Gerai tinka įvairių dydžių karoliukai. Jeigu puošiate šiuo būdu, prie smulkiųjų ir pailgų karoliukų tiks krištoliniai. Naudokite vėrimo ar medvilninį siūlą, o jo spalva turėtų atitikti pagrindinę audinio spalvą, nes jis šiek tiek matysis.

Patieskite audeklą ant darbastalio, kraštelis, kurį puošite, turi būti jūsų pusėje. Jeigu audinys neatsiūlėtas, užlenkite ir pasiruoškite 5 cm lenkimo kraštelį. Su liniuote smeigtukais pasižymėkite kiekvieno vėrinėlio vietą: šiame pavyzdyje smeigtukai išdėstyti kas 1 cm.

Įverkite į adatą ilgą, maždaug 2 m ilgio siūlą. Verkite adatą į audinį ir užmegzkite mazgą.

Verkite karoliukus įvairia tvarka, kol būsite patenkinti rezultatu. Kartais prireikia kelių bandymų. Šiame pavyzdyje vėrinėlis su krištoliniais karoliukais sveria daugiau ir gražiai kabo.

Grįžkite aukštyn: pirmiausia perverkite pirmuosius tris karoliukus, paskui dar kitus, kol pasieksite audinį. Venkite per didelio laisvumo: per laisvas siūlas tarp karoliukų ir audeklo matysis, tačiau ir per stipriai įtemptas siūlas neleis vėrinėliui gražiai kaboti.

Adatą verkite į audinio kraštelį ir smulkiai dygsniuokite iki kitos pažymėtos vėrinėlio vietos.

Toliau verkite pakabučius. Galima verti taip pat arba šiek tiek keisti karoliukų tvarką. Ties centru vėrinėliai gali būti ilgesni, tik pagal sužymėtus smeigtukus numatykite, kur bus centras.

Kad darbas atrodytų išbaigtas, apsiūlėkite audinio kraštelio siūlę karoliukais, jeigu siuvinėjate audinį jau paruošta siūle. Tam tiks 8, 6 ir 8 dydžio karoliukai tarp kiekvieno kabančio vėrinėlio. Taip užbaigtas darbas atrodys puošniai.

Šaltiniai ir literatūra:
S. Withers, S. Burnham, Karoliukų vėrimo enciklopedija. Vilnius, Alma littera 2009

Iliustracijos:
S. Withers, S. Burnham, Karoliukų vėrimo enciklopedija. Vilnius, Alma littera 2009

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

kmalysko @ 17.12.2010, 16:16

dieve, kiek cia darbo!!!! Bet matau, kad verta.

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,206
  • Temų forume: 3,066
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,515
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,300
  • Pardavėjų galerijoje: 1,523