Skiautiniai: kieti žaisliukai

Parašė: pusis 06.12.2010, 20:41

Siuvimas per popierių - tai vienas labai populiarus skiautinių siuvimo būdas. Siūdami per popierių, galime labai palengvinti sau darbą ir labai tiksliai susiūti visas detales. Šiuo būdu galima siūti labai mažus darbelius: atvirukus, mažus paveikslėlius ir panašiai. Paprastai daroma taip: imamas reikiamo dydžio popieriaus lapas ir ant jo perkeliamas brėžinys. Geriausia naudoti kalkinį peršviečiamą popierių. Ant šio popieriaus brėžinį braižome tik iš vienos pusės. Laba svarbu brėžinyje sunumeruoti siuvimo eilės tvarką, kadangi skaičių seka rodo siuvimo eigą.

Pradedant siūti pirmiausiai smeigtuku prismeigime pirmąją skiautę, gerąja puse į viršų, paskui ant jos uždėję antrąjį gabalėlį blogąja puse į viršų, siuvame per popieriuje nubrėžtą liniją. Audinio gabalėliai turi būti apačioje, o popierius viršuje su ryškiai matomu piešiniu. Prie pirmosios skiautės prisiuvę antrąją, ją atlenkiame, prispaudžiame karštu lygintuvu arba prismeigiame smeigtuku iš tos pusės, kur yra popierius, kad smeigtukas netrukdytų siūti. Taip siuvame tol, kol eilės tvarka susiuvame visus reikalingus šiam siuviniui audinio gabalėlius. Juos susiuvę ir išlyginę, apkarpome kraštus, nepamiršdami aplinkui užleisti maždaug po 1 cm siūlėms. Jeigu tai pagalvėlė ar kitas nedidelis darbelis, jį įrėminame ir išplėšome popierius.

Kieti žaisliukai

Šiems žaisliukams tinka bet kokie audiniai. Žaisliukai gali būti tribriauniai, keturbriauniai, penkiabriauniai... Iš kietesnio popieriaus prikarpykite norimo dydžio vienodų figūrų: tribriauniams po tris, keturbriauniams po keturias ir t.t. Kiekvieną popieriaus gabalėlį sekite prie audinio ir, užleisdami po 1 cm, figūras iškirpkite (1 pvz.).

Užlenkdami kraštus, audinį pridaigstykite prie popieriaus. Kai kur įkirpkite, kad geriau gultų (2 ir 3 pvz.).

Apdaigstytas figūras perlenkite pusiau, sudėkite vieną ant kitos blogosiomis pusėmis į vidų ir paprastu dygsneliu susiūkite abiejų puselių pakraščius (4 pvz.).

Audinio užkabinkite kuo mažiau, kad nesimatytų siūlių. Siūkite pusę figūros, o likusią pusę išskleiskite (5 pvz.).

Pridėję trečią gabalėlį ar ketvirtą (6 pvz.) jau siūkite aplinkui.

Nepamirškite pakabos: jai labai tinka „Iris“ siūlai. Pakabos galus, siūdami gabalėlius įkiškite į vidų. Kraštą apsiūkite juostele ar papuoškite karoliukais. Taip galima pasiūti ir labai sudėtingų figūrų.

Pabandykite, tikimės, kad artėjant šventėms Jums pavyks sukurti puikių ir žaismingų puošmenų. Sėkmės!

Keletas pavyzdžių:

Literatūra ir šaltiniai:
Dėk skiautę prie skiautės, Gražina Kriaunevičienė. Spaustuvė UAB “Petro ofsetas“, Vilnius 2009

Iliustracijos:
Dėk skiautę prie skiautės, Gražina Kriaunevičienė. Spaustuvė UAB “Petro ofsetas“, Vilnius 2009

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,206
  • Temų forume: 3,066
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,515
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,300
  • Pardavėjų galerijoje: 1,523