Veltų šlepečių pradžiamokslis

Parašė: Kleckepytė 05.05.2009, 23:00

Mums reikės:
• Karšinio vilnos arba vilnos (bet ne merino, merino tinka geriausiai vaikiškiems, nes suaugusiems greitai nudyla) sluoksnos
• Burbulinės plėvelės (arba bambukinio didelio kilimėlio)
• Akytosios plėvelės šablonui
• Senos dieninės užuolaidos arba tinklelio
• Kuo šiltesnio muiluoto vandens
• Įvairių skudurėlių, rankšluostėlių
• Pagalio (bet nebūtinai, su juo tiesiog tvirčiau)
• Raištelių
• Dekoro priemonių (šilko, lino, ramie ir kt. gali būti pluoštai, siūlai, audinio gabaliukai...)
• Gero, riebaus, maitinamojo rankų kremoPirmiausia stalą pasiklojam burbuline plėvele (jos turi būti dvigubai - kad ir viršuje ir apačioje šlepečių būtų). Išsikerpame iš akytosios plėvelės (klojamos po laminatu) šabloną - pėdos formą, didesnę už norimą galutinį rezultatą maždaug 50proc.

Kadangi šiame pradžiamokslyje bus veliamos 39 dydžio šlepetės, sunaudosime apie 180 gr. vilnos sluoksnos. Kuo didesnis šlepečių dydis - tuo daugiau vilnos . Vilną klojame dviem kryptimis (kiekvieną sluoksnį vis kita kryptimi) maždaug 2-3cm daugiau nei šablonų dydis:

Suklojame po 4 storesnius sluoksnius vilnos. Uždengiame užuolaida ir neskubėdami drėkiname paviršių (kraštelių nebūtina drėkinti), rankomis išlyginame, švelniai pamasažuojame ir ATSARGIAI nuimame tinklelį, vilną prilaikant ranka :

Šablonus su vilnele apverčiame ir užlankstome kraštelius. Tuomet vėl klojame vilnos 4 sluoksnius (tą patį kaip ir prieš tai):

Kad padukas (jam pasirinksime tamsesnę šlepečių pusę) būtų dailesnis ir truputį tvirtesnis, dar šiek tiek užklojame tamsesnės vilnos, užklojame tinkeliu, pamasažuojame:Ant gerosios darbelio pusės klojame dekorą (aš pasirinkau šilko pluoštelius ir šilko tvistą):

Ant dekoro vėlgi klojame tinklelį ir drėkiname, pamasažuojame, atsargiai nuimame tinklelį:

Per tinklelį spaudžiant skudurėliu šiek tiek nusausiname tam, kad nebūtų pernelyg daug vandens:Užklojame antrąją burbulinės plėvelės pusę, truputį užlankstome kraštelius. Ritiniui tvirtesniam susukti naudojame pagalį. Susukame ritinį, jį įsukame į audinį, kad neslydinėtų kočiojant, stipriai surišame:

Kočiojame ilgėliau nei paprastą kilimuką - viena kryptimi apie 300 kartų, kokius keturis kartus išvyniojame ir vis pakeičiame šlepečių padėtį. Štai taip atrodo kiek jau pakočiotos šlepetės. Jas, vis keičiant padėtį, rankomis paformuojame, kad kaip įmanoma tolygiau veltųsi:

Kuomet jau vilnelė būna gerai sukibusi, keliames į vonią. Su karštu vandeniu sudrėkiname, pamuiluojame ir kiekvieną šlepetę pamėtome vonioje po kokį 40 kartų:Šiek tiek perskalaujame karštu vandeniu, nuspaudžiame vandenį ir kerpame skyles - nedideles, kad pernelyg daug neišsitampytų veliant, geriau vėliau žirklėmis jas padidint, jei bus poreikis ir ištraukiame šablonus:Vis karštu vandeniu drėkiname, muiluojame šlepetes. Štai čia galimos vėlimo - trynimo kryptys, veliame tol, kol gauname mums reikiamo dydžio:Matome, kaip traukiasi mūsų šlepetės:Galime formuoti ant savo kojų, jei sau veliame, o galime tiesiog "iš akies". Vis rankomis formuojame, pakoreguojame angeles ir gauname štai tokias šlepetes:Jas prikemšame medvilninių audinio atraižų, suformuojame ir paliekame džiūti. Tiesa, kad greičiau išdžiūtų, galime po kelių valandų pakeisti audinius į sausus ir toliau džiovinti:Savo nuostabiai pasidarbavusias auksines rankeles palepiname geru kremuku ir mėgaujamės naujomis šlepetėmis:

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

Nebraska @ 12.08.2010, 20:10

noretusi pabandyti;) grazus darbas

Gretūkas @ 05.10.2010, 20:25

Labai daug darbo. Ir labai grazu. Pagirtina.

Remiliukas @ 07.10.2011, 21:57

Ziauriai fainai!!!! :)

tulpyte @ 04.03.2012, 19:39

Gražios...

Emiliuks @ 05.09.2014, 07:09

Labai grazios slepetes. Turiu suns vilnos, pasidarysiu is jos. Aciu uz puiku isaiskinima :)

Baltavilna @ 04.11.2014, 17:03

Labai gražu, norėčiau pasidaryti šabloną 39 dydžio, kaip jį taisiklingai išsikirpti?

Militram @ 18.03.2015, 10:05

Labai gražios šlepetės. Kai turėsiu šiek tiek daugiau laiko, pirksiu merino vilna ir bandysim panašų grožį padaryti. :)

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,309
  • Temų forume: 3,143
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,786
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,322
  • Pardavėjų galerijoje: 1,532