Velykinis kiaušinis

Parašė: pusis 31.03.2011, 21:09

Reikalingi darbo įrankiai ir priemonės:
- kiaušinio forma iš papje maše (pamokėlė čia: http://www.auksarankes.lt/straipsnis/pasidaryk-pati/papje-mase-kiausiniai)
- plastikinis/stiklinis biseris
- klijai (naudojame lipalą)
- teptukas, kuriuo tepsime klijus
- siūlas (kaproninis siūlas arba plonas valas)
- adata

Velykinį kiaušinį galima pasigaminti įvairiais būdais: vienas lengviausių – suvėrus biserio karoliukus panaudojant stiprų siūlą (kadangi jis geriau prilips prie kiaušinio formos paviršiaus) arba ant plono valo, jais paprasčiausiai apvynioti kiaušinį ar kiaušinio formą.
Pirmasis būdas
. Adata ant siūlo suveriame biserio karoliukus ir pradedame puošti kiaušinį nuo platesnės jo dalies, prieš tai, teptuku, padengę reikiamą kiaušinio paviršiaus dalį klijais. Vyniojame siūlą su suvertu biseriu taip, kad karoliukų eilės gražiai gultų viena šalia kitos.

Gražiai užbaigiame kiaušinio galus, viename jo palikdami siūlo galą pakabinimo kilputei. Taip gauname kiaušinį, visą padengtą biserio karoliukais. Patarimas: jums bus žymiai lengviau dirbti, jei kiaušinį įstatysite į specialų laikiklį arba vertikaliai kiaušinį pritvirtinsite prie nedidelio elemento, pvz.: medinės detalės.
Įvairia biserio karoliukų seka suvertu biseriu kiaušinio paviršiuje galima sukurti įvairiaspalvius raštus. Tuo pačiu galima suverti ir įvairaus dydžio, bei formos karoliukų (apvalių ir pailgų), taip ant kiaušinio atsiras „reljefas“ – iškilumai ir įdubimai.

Antrasis būdas. Ant siūlo suveriame biserio karoliukus ir pradedame puošti kiaušinį. Vyniojame siūlą su suvertu biseriu ant kiaušinio įvairiomis kryptimis: išilgai, skersai. Kai kur – sutankiname, kitur – vyniojame siūlą be karoliukų. Nepamirštame sujungimų vietas sutvirtinti klijais ir pataisyti karoliukus. Patarimas: visą tai galite daryti ir valo pagalba, tačiau neįgudus bus sunku susitvarkyti su slidžiais karoliukais, todėl iš pradžių patariame išmėginti šį puošybos būdą naudojant siūlą.

Turime kiaušinį padengtą ažūriniu tinkleliu su įvairiaspalviais ir įvairių dydžių karoliukais. Siūlą arba valą galima vynioti įvairiais kampais ir įvairiomis kryptimis, pakartotinai jį vyniojant ant jau esamos papuoštos dalies. Prieš puošiant karoliukais, galima kiaušinį nudažyti arba apvynioti ryškiaspalviu popieriumi ar medžiaga.
Pastaba: kuo kokybiškesnis biseris – tuo jūsų puošiamo kiaušinio paviršius bus vienodesnis ir lygesnis. LoveHub.ch

Linkime sėkmės ir lauksime šaunių jūsų Velykinių kiaušinių!

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

Sun.shine @ 31.03.2011, 20:30

Gražu... Įdomu, ar man taip pavyktų, reikės kada pabandyt ;)

aurytea @ 04.04.2011, 12:17

Labai idomu, bet as neprisiversciau tiek knebinetis,o su mano apsukom tj ilgai uztruktu :D

mumacka @ 06.04.2011, 23:50

čia tai bent!

InesiuX @ 30.04.2011, 18:52

Pirmasis būdas labai sudomino, reiks kada pabandyt. Nuostabiai gražiai ir įdomiai atrodo... :)

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,370
  • Temų forume: 3,200
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,942
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,325
  • Pardavėjų galerijoje: 1,533