Žvakidė, puošta biserio karoliukais

Parašė: pusis 19.07.2010, 20:44

Norite, bet nežinote kur panaudoti turimus biserio karoliukų “likučius”? O gal netyčia turite likusį ir nebereikalingą stiklinį dangtelį nuo kavos dėžutės? Jei taip – tai ši pamokėlė kaip tik jums.

Mums reikės:
- žvakidės arba stiklinio indo/detalės, kurį norėsime dekoruoti
- biserio karoliukų: įvairių dydžių ir spalvų
- stiklinių ir akrilinių lapelių
- valo (naudojame 22 mm storio), jei jūsų karoliukai bus mažesni - imkite plonesnį valą
- adatos
- žirklučių
- peiliuko
- užsegimo ir spaustukų
- replyčių
- klijų “SuperMoment”

Pasiruošiame priemones, įrankius bei medžiagas. Susiveriame atitinkamo ilgio rudos spalvos biserio karoliukų juostą, tokio ilgio, kad pilnai pakaktų apjuosti mūsų žvakidę. Jeigu darbo eigoje reikės pridėti naują juostą - perverkite valą per 7-9 biserio karoliukus ir atkirpkite. Naujo valo dalies galiuką padeginkite ir, užmezgę mazgelį, prakiškite valą per kelis karoliukus taip, kad jis atsidurtų ten, kur jums reikia, kur pabaigėte verti. Viename karoliukų juostelės gale, galite pritvirtinti užsegimą (bus paprasčiau uždėti ir nuimti papuošimą).

Susivėrę reikiamo ilgio karoliukų juostą ir viename jos gale pritvirtinę užsegimą, grižtame atgal per kelis karoliukus. Pradedame formuoti lapelius, pasinaudodami schema Nr. 1

Užveriame devynis biserio karoliukus, septynis vienodos formos ir spalvos, o kitus du – skirtingus. Grįždami, praveriame adatą per aštuntą karoliuką (žiūr. schema Nr. 1) ir pridedame dar keturis vienodos biseriukus. Praveriame valą per trečią ir antrą karoliukus – gavome lapelį. Taip žingsnis po žingsnio, formuojame lapelius, juos paįvairindami skirtingo dydžio ir spalvos karoliukais.

Suvėrę lapelį, naudodamiesi schema Nr. 2 galime pabandyti suformuoti žiedelį.

Suveriame keletą karoliukų (jeigu jūsų karoliukai turi nedideles skylutes – tai paskutiniame karoliuke ji turi būti su labai didele skyle) ir veriame kitos spalvos biserio karoliuką, kuris bus mūsų „žiedlapis“. Užvėrę, valo galą prakišame per paskutinį karoliuką iš apačios, žiūr. piešinėlį „a“, schemoje jis pavaizduotas žalia spalva. Taip suveriame keletą žiedlapių, kurie gražiai suformuoja apskritimą, žiūr. piešinėlį „b“ schemoje Nr. 2. Tada valą praveriame per vieną didesnį karoliuką, kuris taps mūsų žiedo „centru“ arba viršūnėle, ir grįžtame atgal, į mūsų suvertą stiebelį.

Taip, kaitaliodami „lapelius“ ir stiebelius su „žiedlapiais“, formuojame mūsų biserinį papuošalą.

Papuošalo tankumas priklausys nuo jūsų kantrybės, skiriamo laiko ir turimo karoliukų kiekio. Nusprendę, kad jis jau pakankamai tankus, užveriame žiedelį užsegimui. Užbaigdami, perkišame valą per keletą karoliukų, padarome mazgelį ir užtvirtiname jį, panaudodami klijus. Keisdami biserio spalvas galite išgauti įvairias spalvines kompozicijas, o skirtingas biserio dydis suteiks jūsų papuošalui žaismingumo.

Dar keletas papuošalo iš biserio pritaikymo pavyzdžių:

Sėkmės!

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

AnushkaGur @ 14.08.2010, 07:11

Puikus darbai. Noreciau deveti tokius daiktus. Turbut turite daug uzsakymu...

Deimante4204 @ 24.11.2010, 16:39

Labai gražu , bet turbut ir sudetinga ... :-)))))))))))))))

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,271
  • Temų forume: 3,131
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,684
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,316
  • Pardavėjų galerijoje: 1,528