Bižuterija

Parašė: Perlita 23.01.2010, 23:00

Bižuterija – tai juvelyriniai dirbiniai iš nebrangių medžiagų. Naudojami įvairūs metalai ir jų lydiniai, pusbrangiai akmenys, stiklas, plastmasė, keramika ir kt. Ilgą laiką bižuterija buvo laikoma tik imitacija ir prastuomenės papuošalais. Daugeliui ir dabar atrodo, kad bižuterija - pigūs beskoniai gaminiai, kuriais prekiaujama turguose ir kioskeliuose. Tačiau yra ir kitokia bižuterija - daug subtilesnė. Nors kuriama iš nebrangių metalų ir akmenų, svarbus pats idėjos originalumas ir rankų darbas. Sukurti bižuterijos papuošalai su pusbrangiais akmenimis ir tinkamai įrėminti gali puikiai konkuruoti su juvelyriniais gaminiais. O taip pat aukščiausios klasės bižuterija, kurią atskirti nuo brangių juvelyrinių dirbinių vizualiai neįmanoma. Tokia bižuterija vadinama elitine. Ji skirstoma į dvi rūšis, tai garsių firmų „brand“ bižuterija ir individualūs projektai sukurti menininkų kolektyvo arba vieno juvelyro.Ypač bižuterijos gamyba suklestėjo XVIII a. Europoje išmokus tobulai padirbinėti brangakmenius – deimantus, safyrus, rubinus. Garsus to amžiaus prancūzų juvelyras George Frederic Strass (jo vardu yra pavadinti „strazai“ - kristalai) mokėjo puikiai padirbinėti deimantus. Ir nors jo dirbiniai buvo puikūs - jis istorijai žinomas, kaip avantiūristas ir sukčius.

Tačiau didžiausias perversmas įvyko, kai Daniel Swarovski 1895 m. Austrijoje išrado automatinę kristalų pjaustymo ir šlifavimo mašiną bei įsteigė kristalų apdirbimo gamyklą. Taip prasidėjo krištolinių papuošalų gamyba. Swarovskis brangakmenių imitacijas pavertė į legalų, originalų, turintį didelę paklausą ir pelną verslą. Kai kurie Swarovskio bižuterijos gaminiai daug brangesni už tikrus brangakmenius. Prie Swarovski sėkmės prisidėjo ne tik kokybiški gryno krištolo gaminiai, tačiau garsūs ir žinomi mados bei pramogų pasaulio vardai.Viena iš tokių mados atstovų, tai Coco Chanel prie tikrų deimantų derino stiklo kristalus. Pristačiusi juodą mažą suknelę priderino dirbtinių perlų vėrinį. Kartu su juvelyru Fulco di Verdura sukūrė garsiąsias apyrankes su Maltos kryžiaus motyvais – tikras, senovines seges su Maltos kryžiumi iš aukso, rubinų, deimantų, pritvirtintų prie lavos kilmės akmens ar bakelino (vieno pirmųjų plastiko prototipų) apyrankių. Taip pat užmezgė bendradarbiavimą su garsia bižuterijos dirbtuve „Gripoix“, kurios sėkmės paslaptis – aukštos kokybės įvairiaspalvis lydytas stiklas, primenantis bizantiškus, mažai šlifuotus brangakmenius, įkvėpusius Chanel sukurti daug segių ir vėrinių. Šiandien „Chanel“ salonuose galima įsigyti masyvių firminių plastiko apyrankių su kristalų ir emalio Maltos kryžiumi ar ornamentu, jos kainuoja apie tūkstantį eurų, dirbtinių perlų vėriniai, auskarai, emalio sagės.

Šiandien kiekvieni garsūs mados namai turi jiems būdingų bižuterijos kūrinių: „Dior“ garsėja masyviais barokiniais gaminiais, „Yves Saint-Laurent“ turi firminį didžiulį raudonais ir pilkais kristalais inkrustuotą širdies pavidalo pakabuką ( jį galima segėti ir kaip segę), „Hermes“ garsėja emalio apyrankėmis ir odos bei metalo papuošalais, įkvėptais raitelių aksesuarų, „Vivienne Westwood“ kuria sąmojingą baroko formų bižuteriją ir daugelis kitų firmų.Bižuterija – puiki alternatyva papuošalams iš brangių metalų ir akmenų, ji suteikia moteriai dideles galimybes pasipuošti gražiai, madingai, stilingai ir šiuolaikiškai. Bižuterija tinka puoštis įvairiomis progomis, geros kokybės bižuterija gali atrodyti geriau, nei papuošalai su brangakmeniais. Garsus dizaineris Pierre Cardin yra pasakęs: „ Kad moteris atrodytų madingai ir elegantiškai reikalinga gera bižuterija“.

Medžiaga iš http://m.lrytas.lt, http://blogs.mk.ru, http://abishur.ru, http://darina.kiev.ua.

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,257
  • Temų forume: 3,097
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,634
  • Šiuo metu forume: 1
  • Prekių galerijoje: 8,316
  • Pardavėjų galerijoje: 1,528