Dekoravimas džiovintomis gėlėmis ir lapais

Parašė: Perla 03.01.2009, 15:15

Iš džiovintų gėlių galima daryti įvairiausias kompozicijas, ši technika turi daugybę galimybių - ji naudojama ne tik paveikslams, bet ir puošti stiklo, medžio, kartono, vaško ir net audinio (pvz lempos gaubto) paviršius.
Tik turime žinoti kokius klijus naudoti ir kaip apsaugoti darbą, atsižvelgiant į paviršiaus tipą, ant kurio dirbsime. Skirtingiems pagrindams naudojami skirtingi klijai. Dažniausiai naudojami yra šie:
• Lipalas
• Momentiniai klijaiAugalams priklijuoti naudojamas labai nedidelis kiekis klijų, kurį užtepame gėlytės viduryje iš blogosios pusės. Lapams lygiai taip pat – iš blogios pusės, išilga linija per lapo vidurį. Momentiniai klijai spaudžiami tiesiai iš tūbelės (žinoma atsargiai, kad nepadauginti), o lipalas tepamas smulkiu teptuku.


Kompozicijoms, kurios bus įrėmintos (pvz paveikslai), reikalingas itin mažas kiekis klijų, nes augalines dekoracijas prilaikys paveikslo stiklas, bet ir šiuo atveju šiek tiek klijų naudoti būtina.

  • Tam tikriems paviršiams kaip stiklas, klijų naudoti negalime, šiuo atveju aplikacijas klijuosime laku, kuris puikiai tinka vietoj klijų. Kai kurios džiovintos gėlės nuo lako gali likti permatomos, todėl visada prieš pradedant dekoruoti, privalome išbandyti ir įsitikinti, kad taip nenutiks. Laką galima tepti arba iš blogosios dekoracijos pusės arba tiesiog ant viršaus – ant stiklo uždedame gėlytę ar lapelį ir laku tepame iš gerosios pusės, šiuo atveju dekoracijos liks ne tik gerai priklijuotos, bet ir apsaugotos lako sluoksniu.


  • Jei šia technika norėtume dekoruoti vaškines žvakes, tuomet aplikacijas ant žvakės paviršiaus tvirtinsime vašku. Ištirpiname šiek tiek vaško ir teptuku plonu sluoksniu užtepame ant paruoštos kompozicijos arba tiesiog žvakę įmerkiame į skystą parafiną ir jai dar nespėjus sustingti, dailiai pritvirtiname augalus. Išdžiūvus vaškui ir dekoracijoms gerai prilipus prie pagrindo, paviršių nuo galimos žalos apsaugome užtepdami šelako (specialus organinis lakas) sluoksniu.

Tuo atveju, kai mūsų kompozicija nebus apsaugota stiklu, privalome užtepti arba lipalo, arba lako sluoksnį ant visos džiovintų gėlyčių dekoracijos, kad ne tik ją sutvirtintų, bet ir apsaugotų. Lipalas tepamas teptuku ir pradžioje užteptas sluoksnis bus neskaidrus ir uždengs aplikacijas, bet išdžiūvęs turi likti permatomas.

Kad mūsų darbelis ilgai išliktų puikios būklės, rekomenduojama saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, kurie gali pakenkti džiovintų augalų spalvai.

Šaltinis: manosmaravillosas.com

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,062
  • Temų forume: 3,042
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,301
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,270
  • Pardavėjų galerijoje: 1,507