Nuostabios rankų darbo lėlės

Parašė: Perlita 08.03.2010, 00:00

Marina Bychkova, viena iš dizainerių kuriančių rankų darbo nuostabaus grožio lėles. Marina gimė Sibire 1982 metais. Kai jai buvo keturiolika, kartu su jaunesnėmis sesėmis, jos šeima emigravo į Vankuverį Kanadą. Tenai 2001 metais baigė vidurinę mokyklą ir įstojo į Meno ir Dizaino Institutą (Emily Carr Institute of Art and Design) ir 2006 baigė su vaizduojamojo meno bakalauro diplomu. Marina kiekvienais metais lankė įvairius juvelyrikos kursus, kur mokėsi dirbti su tradicinėmis ir šiuolaikinėmis technologijomis, naudojant įvairias medžiagas, ir iš jų kurti prabangius daiktus.Nors menininkė labai jauna, bet žinoma visam pasaulyje. Visi domisi jos lėlėmis, perka į privačias kolekcijas, peikia... Tačiau niekas negali išlikti abejingas. Lėlės atrodo, tokios tikros, kad net šiurpuliukai kūnu perbėga. Jų akys labai išraiškingos, jose ir liūdesys, ir skausmas ir džiaugsmas. Marina visada mėgo lėles, bet pradėjus studijuoti, tai tapo jos kūrybinių svajonių įgyvendinimu. Pirmosios jos lėlės buvo lipdomos iš polimerinio molio. Po ilgų paieškų ir bandymų Marina rado idealiausią medžiagą savo idėjų įgyvendinimui – porcelianą.

Visos jos lėlės atrodo kaip gyvos. Visos lėlės, jų drabužiai ir aksesuarai yra rankų darbo ir viską daro pati dizainerė. Daug dėmesio skiria anatomijai, kad lėlės atrodytų vizualiai kaip tikri žmonės. Savo tinklapyje Marina parašė: „ Aš tikiu, kad gimiau kurti lėles“. Kiekviena lėlė turi savo pasakų istoriją. Jos lėlės visai nepanašios į tradicines Barbes. Tarp jos šedevrų, taip vadinamos Enchanted Dolls – Įkvėptos gyvybės, literatūriniai personažai, su nacionaliniais kostiumais lėlės, kolekcija new.Erika Cattelani, dizainerė kurianti lėles jau 13 metų, ji lankė specialius doll making pamokas, tai ją ir įkvėpė kūrybai. Jos lėlės gaminamos iš klevo medienos. Viskas yra rankų darbas, lėlės piešiamos, siuvami rūbai ir gaminami aksesuarai. Visos lėlės yra skirtingos, skiriasi piešimu, rūbais arba detalėmis.Du vyrai dizaineriai Tom Franciczek & Andre Oliveira, kuriantys nuostabias rankų darbo lėles. Jie gamina nedaugiau, kaip 10 vnt. vienos rūšies lėlių ir greit parduoda. Jie debiutavo 2004 m. su Alisa ir Raudonkepuraite. Tomas susidomėjo lėlėmis, kai mokėsi pagal senąsias tradicijas kurti iš vaško skulptūras Tiuso Vaškinių Figūrų muziejuje. 1995 m. prie jo prisijungė Andre. Šiuo metu lėles jie kuria, ne tik iš vaško, bet ir porceliano. Kai kurių lėlių kaina siekia iki 9000 dolerių.

Elisa Galea lėles gamina iš polimerinio molio, rūbus siuva iš prabangių medžiagų šilko, tiulio, aksomo, naudoja nėrinius, siuvinėja perlais.Linda Zalme irgi kuria lėles iš Fimo polimerinio molio, naudodama vielos pagrindą.Susan Krey lėles kuria 19 m. iš vaško, dervos, porceliano. Puošia aksomo, šilko siuvinėtomis suknelėmis.Medžiaga iš www.dollery.com, www.djournal.com.ua, http://babiki.ru

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

june @ 17.11.2010, 21:10

nuostabu

skorpe555 @ 05.12.2010, 13:39

koks grozis

Illiana @ 15.12.2010, 19:42

Nepakartojamo grožio kuriniai!

Periodiškai domiuosi lėlių gamyba, vis dažniau ieškau internete autorių kurie publikuoja savo darbus.

Jaučiu kad artėja laikas kada paimsiu medžiagas ir pradėsiu kurti pirmą savo lėlę...

Renata 30 @ 30.12.2010, 18:57

nepakartojama, kaip grazu
noreciau ir as taip sugebeti. gal bus kada parasyta kaip jas gaminti

bandaudarau @ 16.02.2011, 21:55

beprotiskai grazu :) kaip kurios leles tai atrodo kaip gyvos :) atrodo, kad atsistos ir nueis :) cia tai bent ;)

nvitute @ 02.01.2015, 23:15

labai grazu nuostabu labai noriu to meno ismokti

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,317
  • Temų forume: 3,146
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,802
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,322
  • Pardavėjų galerijoje: 1,532