Šibori

Parašė: Lachesė 28.02.2010, 02:10

Šibori audinių marginimo menas dažnai maišomas su batika. Marginant šibori būdu vaškas ar kitokie tepami rezervai visiškai nenaudojami, atvirkčiai negu batikoje. Šibori yra audinių marginimo menas, kur raštai kuriami dyksniavimo, lankstymo-suspaudimo ir raišiojimo būdais.


Šis audinių marginimo būdas Japonijoje naudojamas nuo VIIIa. marginti šilkui. Suraišiotas audinys merkiamas į dažus ir kaitinamas pagal dažų instrukcijas.
Daugiausiai dažomi natūralių pluoštų audiniai- šilkas, medvilnė, vilna, linas. Cheminiais dažais prekiaujama net turguose, tačiau mane labiausiai žavi natūralūs augaliniai dažai. Apie augalinį dažymą reikėtų kito straipsnio... bet eksperimentų keliu galima išgauti daugybę spalvų. Apie natūralius dažus yra nemažai informacjos internete ir Žydrės Ridulytės knygoje „Rišk ir dažyk“.

Grįškime prie šibori. Galiu iš karto šiek tiek nuliūdinti ir pasakyti, kad Japonijoje daugiausiai dažoma indigo dažais, šie dažai nėra tokie skvarbūs, todėl su jais išgaunami labai smulkūs raštai. Be to reikia turėti specialų įrankį mažiausiems mazgiukams rišti.

Tai kaipgi sukuriami tie nuostabūs raštai. Pirmiausiai reikalingas labai stiprus siūlas ir stiprios rankos tam siūlui sutraukti.

Dygniavimas kitaip vadinamas ryžių raštas. Pasitelkite fantaziją ir išgausine nuostabius raštus, svarbu, stipriai sutraukti siūlą, kad išgautumėte ryžiukus.

Lankstymas ir suspaudimas leidžia lengvai nudažyti didžiulius audinius. Labai svarbu teisingai viską sulankstyti, visas lankstymas vyksta armonikėlės principu, nei viena briauna neturi užsilenkti į vidų. Sulanksčius audinys suspaudžiamas spaustukais, iš abiejų pusių ant viršaus galima uždėti kokį nors daiktelį, tarkime raktą ir jį suspausdus audinyje liks rakto pėdsakas.Raišioti galima bet kaip, kaip tik šauna į galvą, bet lengviausia padaryti saulutes. Medžiaga surišama skėčio principu. Kai audinys apvyniojamas celofanu, jis visai nenusidažo, kai celofano nėra kur yra siūlas, ten lieka balta, o kur siūlas nedengia audinio, ten atsiranda dažo spalva.Šaltiniai:

http://iweb.tntech.edu/cventura/Shibori.htm
http://www.flickr.com/photos/eclectic-echoes/50876734/
http://www.opulencesilksanddyes.com/Instruction_Main_Page/Technique_Instruction/Shibori_Kit_Instructions/shibori_kit_instructions.html
http://shiborigirl.wordpress.com/2008/02/13/indigo-shibori-nine-patch/
http://labricoleuse.livejournal.com/93213.html
http://www.flickr.com/photos/alsokaizen/2231260647/
http://www.burdastyle.com/techniques/dyeing-fabric-shibori-techniques

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,317
  • Temų forume: 3,146
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,802
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,322
  • Pardavėjų galerijoje: 1,532