Šilkografija- (screenprint)

Parašė: Lachesė 27.02.2010, 23:00

Šilkografija - tai spausdinimo technologija, kurios metu, naudojant įvairių tankių austą tinklą, ant gaminio yra užnešami dažai.
Dauguma reklamos įmonių teikia šilkografinės spaudos paslaugas. Tačiau nebūtume mes auksarankės, jeigu ir šito nepasidarytume tiesiog namuose. Yra keli keliai, vienas iš jų sudėtingesnis ir reikalaujantis nemažų investicijų.

Sudėtingiausiu, bet vis tik naminiu, keliu viskas vyksta labai panašiai kaip ir reklamos įmonėse. Paimamas specialus, sunkus reikiamo dydžio, tankia medžiaga aptrauktas rėmas, tepama speciali emulsija, tinklas švitinamas, taip gaunamas norimas paveiksliukas ir galiausiai spausdinama. Šiuo būdu sukurtas piešinys gali būti kartojamas daugybę kartų, ant tokio tinklo kito piešinio sukurti jau nebus galima. Vienas tinklas vienam dizainui.

Kiti būdai yra gerokai paprastesni. Tereikia įsigyti specialų tinklu aptrauktą rėmą ir brauklę.Šilkografijai galima įsigyti specialių dažų, kurie skirti spausdinti ant audinio, jie parduodami kartu su tinklais, rėmais ir brauklėmis. Tačiau puikiausiai išsiversite ir su tekstiliniais dažais, kurie filsuojami lygintuvu.

Iškerpamas norimas paveiksliukas iš įmautės plastiko ( galima ir iš popieriaus, bet jis bus trumpalaikis, popierius atlaiko tik kelis kartus, o plonas plastikas tarnaus ilgai ilgai) ir darant atspaudą jį pakišamas po tinklu.Tokiu būdu su vienu tinklu galima pasidaryti daugybę raštų kiekvienas trafaretas ( galima naudoti ir pirktinius trafaretus) duos naują raštą. Trafaretą reikia pasidaryti kuo didesniais kraštais, kad turėtumėte, kur pasidėti dažus braukimui, dažai dedami virš piešinio ir braukle traukiami per tinklą pirmyn ir atgal kelis kartus, tuomet atsargiai atkeliamas tinklas.Atspausti galite bet ką plokščią, tarkime, stambialapių augalų, prikarpytų popieriaus juostelių, medžių lapų,.... taip spausdami, gausite negatyvinį aspaudą.Audinys su atspaustu piešiniu išdžiovinamas ir pagal dažų instrukcijas apdorojamas karščiu. Tinklą reikia tučtuojau išplauti ir galima daryti kitą atspaudą. Tik svarbu, kad po kiekvieno atspaudo tinkas būtų ITIN gerai išplautas.Pirmiems bandymams, kol apsispręsite, ar jums patinka toks dekoravimo būdas, ir ar verta įsigyti specialius įrankius, pamėginkite pasidaryti „naminį“ tinkliuką.

Jums reikės:

siuvinėjimo lankelio,
tankaus sintetinio audinio (labai tinka pėdkelnės),
lengvai tepamų plėvelę sudarančių klijų ( lipalas, rankdarbių, dekupažo kljai),
teptuko.Ant tinklelio ištempiamas audinys, kraštus geriausiai apsikirpti, kad nesimaišytų. Po audinuku padedamas piešinys ir apvedžiojami kontūrai.Su klijais užtepamos vietos, kurios neturi atsispausti. Atspaudas bus plotas be klijų. Klijus reikia gerai išdžiovinti, pakelkite prieš šviesą pažiūrėti, ar neliko tuščių vietelių netyčia. Jeigu reikia klijais tepkite dar kartą.Jau išdžiūvusį tinklą dėkite ant dekoruojamo daikto, gerai prispauskite, dažų uždėkite virš piešinio ir kieta plastikine kortele dažus braukite per tinkelį pirmyn ir atgal kelis kartus. Dažus užfiksuokite pagal gamintojo rekomendacijas.Šaltiniai:

http://naughtysecretaryclub.blogspot.com/2009/09/i-love-to-create-diy-silk-screening.html
http://artintegrity.wordpress.com/category/screen-print-on-fabric-simple/

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,223
  • Temų forume: 3,074
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,562
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,310
  • Pardavėjų galerijoje: 1,524