Sospeso Trasparente dekoravimo technika

Parašė: Perlita 26.05.2011, 00:50

Sospeso Trasparente – tai dekoravimo technika, leidžianti sukurti trimates puošybos detales ant įvairių paviršių. Šios technikos autorė italų menininkė Monica Allegro. Naudojant specialias priemones  popieriui suteikiamos erdvinės faktūros ir formos. Su šia technika galima dekoruoti bet kokius paviršius ir daiktus.


Pagrindinė Sospeso Trasparente technikos priemonė tai užpatentuotas skaidrus termoplastikas, ant kurio klijuojamas paveikslėlis, o po to modeliuojamas. Ši medžiaga yra visiškai saugi ir netoksiška, todėl su ja gali dirbti ir vaikai.
Darbo principas paprastas: ant plastiko su dekupažui tinkančiais klijais klijuojamas paveikslėlis, iškirptas iš servetėlės ar dekupažinio popieriaus, po to gerai išdžiovinamas. Tada 2-3 sekundes pakaitinamas su žvake ir modeliuojas su specialiais mediniais įrankiais ant latekso kilimėlio.Pakaitintas plastikas tampa lankstus keletui sekundžių ir iš jo galima modeliuoti įvairias formas. Atšalus plastikas išlaiko suteiktą formą. Po to galima gaminį nulakuoti ir panaudoti įvairias specialias dekoravimo priemones.

Naudojant įvairias priemones gaunami skirtingi rezultatai. Dirbant su servetėlėmis, ryžiniu ir dekupažiniu popieriumi gaunamas pusiau skaidrus, lengvas erdvinis gaminio efektas. Dirbant su dekupažo popieriumi galima išgauti porceliano arba gaminio iš biskvito forma. Gaminiai atlikti Sospeso Trasparente technika atrodo natūraliai ir leidžia išgauti įdomių dekoravimo efektų.


Neseniai Monica Allegro pateikė naują termoplastiką su piešiniu, reikia tik išsikirpti ir modeliuoti. Kol kas plastiko su paveikslėliais yra tik keli gaminiai. Savo kūryboje Monica Allegro naudoja ir juodai – baltas fotografijas ir įvairius audinius. Plastiko plokšteles galima ir dažyti įvairių spalvų akriliniais dažais pagal servetėlės spalvas, arba tiesiog dažais nusipiešti kontūrus ir po to modeliuoti.


Detales prie paviršių geriausią klijuoti su karštu klijų pistoletu, o prie stiklo su specialiais klijais arba su epoksidine derva.
Naudojant Sospeso Trasparente technika sukurtais puošybos elementais galima puošti įvairius daiktus: dėžutes, vazas, šviestuvus, paveikslus, atvirutes ir kt. Taip pat naudojant šią techniką galima sukurti įvairių originalių papuošalų, papuošti batus, skrybėles.

Medžiaga iš www.liveinternet.ru/users/3734096/post166526916/, http://sospeso.ru, http://decor.style.ru.

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

alyva8 @ 26.05.2011, 07:07

labai, labai grazu.

birutel @ 22.02.2013, 10:57

Idomu kur galima nusipirkti tokiu medziagu kad pasidaryt tokiu nuostabiu daiktu?

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,370
  • Temų forume: 3,200
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,942
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,325
  • Pardavėjų galerijoje: 1,533