Sutažas

Parašė: Perlita 10.06.2010, 23:13

Sutažas (pranc. soutache) – virvutė iš skersai sukryžiuotų spalvotų siūlų, naudojama drabužių puošybai. Buvo naudojama paslėpti siūles ir taip pat moteriškų rūbų dekoravimui ir karinių uniformų puošimui. Sutažo technika atsirado Prancūzijoje XIV amžiuje. Ši technika buvo naudojama ne vien drabužių puošybai, bet ir papuošalams. Prie šios technikos kūrimo daug prisidėjo olandai, taip atsirado technika panaši į rusiška kaspinų pynimą. Technika pergyveno daug istorinių įvykių, kol tapo savarankiška meno kryptimi. XIX – XX sutažo technika buvo primiršta ir naudojama tik teatro kostiumams puošti. Sutažo juostelės būna įvairių spalvų, dažniausiai gaminama iš natūralių medžiagų šilko ir vilnos. Taip pat iš sintetinio ir pusiau sintetinio pluošto, pavyzdžiui viskozės, taip pat naudojamos metalo gijos iš sidabro ir aukso. Sutažo technika siuvinėtų drabužių galima sutikti visame pasaulyje Rusijoje, Vakarų Afrikoje, Maroke, Meksikoje puošti mariachi muzikantų rūbai.

Antram gyvenimui sutažo techniką 90-ais XX a. metais prikėlė Izraelio dizainerė Michal Negrin. Dizainerė sutažo technika panaudojo kurdama juvelyrinius papuošalus. Sutažo techniką juvelyrikoje plačiai išgarsino Dori Csengeri madų namai. Nuo 1997 metų garsios Izraelio dizainerės Dori Csengeri ir Rina Mor privertė pasaulį pripažinti faktą, kad atsirado nauja kryptis juvelyrikoje. Sutažo technikos atgimimas suklestėjo dabartinių metu ir yra labai madingas. Šią technika gaminami įvairūs papuošalai ir aksesuarai: kolje, sagės, auskarai, apyrankės, diržai, rankinės, vėduoklės ir kt. Kiekvienas gaminys unikalus, nes yra vienetinis. Papuošalų gamybos procesas, tai kruopštus darbas naudojant sutažo virvutę, brangius ir pusbrangius akmenis, biserį ir karoliukus.

 

 

Garsios dizainerės Dori Csengeri meno dirbtuvėse gimsta unikalūs ir madingi juvelyriniai papuošalai atlikti patyrusių siuvinėtojų rankomis, pagal senas aukso siuvinėjimo tradicijas. Jos kurtais papuošalais buvo pasipuošusi aktorės Cynthia Nixon herojė Samanta filme „Seksas ir miestas“ .Dori Csengeri kuria įvairiausius papuošalus nuo vintažinių iki bižuterijos su swarovski kristalais, nuo vestuvinių su perlais iki rankomis siuvinėtų sutažo technika. Dori Csengeri juvelyrinių papuošalų kolekcijos daug kartų apdovanotos tarptautinėse mugėse. Jos papuošalai pripažinti kaip vieni iš geriausių mados pasaulyje, parduodami visame pasaulyje garsiose parduotuvėse Paryžiuje, Barselonoje, Niujorke, Milane ir Tokijuje.

 

Rina Mor – dailininkė, dizainerė, juvelyrė. Daug metu dirba dizainere Dori Csengeri mados namuose Izraelyje. Nuo 2000 metų susidomėjo moteriškų papuošalų dizainų. Ne iš karto atrado savo stilių ir braižą. Jau keletą metų kuria papuošalus sutažo technika. Rinos Mor kolekcijose galima pamatyti kolje, pakabukus, auskarus, apyrankes, seges, segtukus, rankinukus, diržus išsiuvinėtus sutažo technika. Rinos Mor papuošalai spalvingi, su daug natūralių pusbrangių akmenų ir mineralų, atrodo nepaprastai lengvi ir stilingi.

Medžiaga iš www.lookatme.ru, www.doricsengeri.com, www.wisegeek.com, http://rinamor.com, http://eleonorar.livejournal.com, www.vintagecostumers.com, www.metmuseum.org.

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

xters @ 11.06.2010, 14:01

Ar yra kas mokina sio grozio paslapciu? kaip ismokti daryti si grozi? Dekui!

Gretuskinas @ 12.06.2010, 20:14

Nuostabus dirbinukai :)
Tik ar kas moka daryti toki mena, ar nors pavyzdi turi? :)

momo @ 13.06.2010, 09:38

Uzburiantis uzsiemimas!!!

Aiva @ 24.06.2010, 15:54

pritariu ir dirbti su juo smagu, ir rezultatas fantastiskas!!!!

basta @ 21.10.2010, 21:25

Noriu noriu noriu išmokti!!!!
Kada kas vesite mokymus, būtinai informuokite!!!

GINTULKA2 @ 23.11.2010, 14:01

PO TRUPUTI MOKAUSI GALIU PASAKYT NE TAIP IR PAPRASTA KAIP ATRODE NEBANDZIUS;]]]

GINTULKA2 @ 08.12.2010, 21:39

kaip ikelti savo darbeliu?

andra125 @ 07.01.2011, 19:43

Ši technika mane tiesiog sužavėjo.Darant pirmąjį darbelį nekilo sunkumų, gal todėl kilo noras daryti ir toliau. Šiaip didžiausia problema yra ta, kad nepaskaičiuoju kiek nusipirkt medžiagos, nes labai greit išsinaudoja. Viena šauniausių technikų, kurios rezultatai kerintys ;)

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,317
  • Temų forume: 3,146
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,802
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,322
  • Pardavėjų galerijoje: 1,532