Aprangos kodas

Parašė: Perlita 16.12.2009, 23:00

Aprangos kodas ( angl. Dress code ) – informacija, pasakanti apie renginio ar pobūvio pobūdį, dažnai nurodomas pakvietime į viešąjį renginį. Nurodyto aprangos kodo laikytis būtina. Kitaip bus parodyta nepagarba šventės šeimininkams, siekusiems sukurti atitinkamą vakaro stilių. Be to žinodami vakaro aprangos stilių, visuomet pataikysite apsirengti.
Tradiciniai aprangos kodai susiformavo dar XIX a. Manoma, kad pirmieji aprangos kodai atsirado, kaip noras pabrėžti savo socialinį statusą. Pavyzdžiui Romos Imperijoje kiekvienas pilietis atpažindavo senatorių iš purpurinės spalvos rūbų. Kinijoje nešioti geltonos spalvos rūbus ir papuošalus galėjo tik imperatorius. Havajuose tik vietiniai karaliai galėjo puošti apsiaustus paukščių plunksnomis, bet buvo draudžiama pavaldiniams. Už tai net buvo baudžiama mirties bausme. Pats seniausias pavyzdys renginio su aprangos kodu, tai vestuvės.
Kvietimuose į renginius nurodomi aprangos kodai užrašomi žodžiu arba jų pirmosiomis raidėmis.
White tie (baltas kaklaraištis), Full Formal – tai aprangos kodai skirti iškilmingoms progoms vykstant į VIP kategorijos renginius. Vyrai rengiasi frakais, prie kurio derinami tik specialaus modelio balti marškiniai, balta liemenė ir balta peteliškė, juodi lakiniai batai, juodos kojinės, laikrodis – tik kišeninis. Damos dėvi rankas ir pečius apnuoginančias ilgas vakarines sukneles iš brangių medžiagų, ilgas pirštines, prabangaus kailio skraistes. Papuošalai turi būti tik su tikrais brangakmeniais. Netinka laikrodžiai, nebent atrodo, kaip apyrankė ir puošta brangakmeniais. Gali būti klasikiniai bateliai arba basutės. Taip pat šiuo atveju etiketas leidžia dėvėti tautinį kostiumą.Black tie (juodas kaklaraištis), Semi Formal, Smoking. Vyrams – tai juodas švarkas ir kelnės su išilgine šilko juosta, balti marškiniai, juodas platus medžiaginis diržas, juodi nelakiniai suvarstomi batai ir juodos kojinės. Damoms patartina vilkėti ilgą, kulkšnis siekiančią suknelę iš šilko, kašmyro ar kitų prabangių medžiagų, avėti aukštakulnius batelius ir turėti prabangią vakarinę rankinę. Gali būti suknelė iki pusę blauzdų ar būti iki kelių, gali būti maža juoda suknelė. Galima dėvėti ant rankos laikrodį su odinę apyranke.Lounge siuit (kasdieninis kostiumas), Informal (neformalus), cocktail. Vyrams - tamsus išeiginis kostiumas. Moterims – pusilgė suknelė arba iš puošnaus audinio pasiūtas kostiumėlis, minimalūs papuošalai.Casual, Smart Casual ( puošnus kasdieninis), Business Casual (verslo kasdieninis). Casual – elegantiška laisvalaikio apranga. Dėvimos kelnės su švarku, aunamasis įspiriamais ar verstos odos batais. Kaklaraištis nesirišamas. Įvairių spalvų ir raštų marškiniai ir švarkai,tik ne gėlėti. Moterys – įvairūs sijono ar kelnių kostiumėliai. Be to vyrams ir moterims galima dėvėti džinsus, tik jie turi būti tvarkingi ir konservatyvūs.Šventinė apranga arba pakvietime aprangos kodas nenurodytas. Vyrai – tamsus kostiumas. Moterims - kokteilinė suknelė iki kelių, arba kukli juoda suknelė.Šaltiniai: http://lt.wikipedia.org, www.alfa.lt, www.tweet.ru

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,299
  • Temų forume: 3,139
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,755
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,322
  • Pardavėjų galerijoje: 1,532