Geltona – saulės pliūpsnis namuose

Parašė: Perla 01.04.2011, 17:39

Jei laimė būtų spalva, ją tikriausiai vadintumėme geltona. Geltona nušviečia ir pagyvina bet kurią erdvę, suteikia šilumos bei jaukumo pojūtį. Pasak Feng Šui, geltona – ugnies elemento spalvinė išraiška. Todėl prastai apšviestuose kambariuose sienas geriausia dažyti šviesiai geltona spalva, mat ji sukurs saulėtos dienos įspūdį net labiausiai apniukusiu oru.


Spalvų tyrėjai tiki, kad geltona kelia nuotaiką, puikiai nuteikia bendravimui, naujoms pažintims.
Taip pat vyrauja nuomonė, kad saulės spalva didina savigarbą, pasitikėjimą savimi, gerina atmintį, padeda sergant virškinamojo trakto, odos ligomis ir diabetu.
Tačiau reikia perspėti, kad per didelis kiekis ryškiai geltonos gali išvarginti. Kils noras pabėgti iš tokios aplinkos lyg iš triukšmingo užsitęsusio vakarėlio. Ir pasekmių galima sulaukti panašių – galvos svaigimas, pykinimas. Taigi perdozavę geltonos galite tapti nervingi, agresyvūs, pavargę.


Lietuvoje, kur tiek nedaug šiltų ir saulėtų dienų, geltona spalva jau seniai tapo interjero dizainerių siūlomiausia „preke“. Manoma, kad geltona ir jos atspalviai, pradedant kremine, baigiant ruda – pati tinkamiausia kambarių apdailos spalva. Prie jos dera tamsiai raudoni, žali, žydri ir rudi baldų apmušalai, užuolaidos bei kiti akcentai. O raštuoti geltoni kilimai, lovų apdangalai, apmušalai bei užuolaidos atrodo ypač prabangiai ir rafinuotai.
Geltonai gali būti dažomi ir puošiami visi kambariai: virtuvės, miegamieji, svetainės, vaikų ar vonios kambariai. Taip spalvinti ypač rekomenduojama vaikų ir darbo kambarius: suteikia energijos, skatina mąstymą ir žingeidumą.
Tiesa, nepatartina ryškiai geltonos spalvos rinktis miegamajame: tonizuos, erzins, neleis užmigti. O jeigu per daug geltonos – „pripilsite“ svetainėje, kambarys atrodys nesolidžiai, blaškys dėmesį skaitant knygą ar žiūrint televizorių. Todėl tokioje vietoje užtenka tik kelių skoningų ryškiai geltonos spalvos akcentų.
Žinoma, visai kitą įspūdį sukurs gelsva spalva. Ypač jei langai žiūri į šiaurinę pusę, švelniai geltona „apšvies“ ir sušildys bet kurią patalpą.
Šaltinis: http://www.groziopiramide.lt
Foto: https://functionalhome.wordpress.com

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,299
  • Temų forume: 3,139
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,755
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,322
  • Pardavėjų galerijoje: 1,532