Ką galima sukurti iš porceliano gabaliukų

Parašė: Perlita 02.01.2010, 23:00

Liūdna, kai sudūžta mėgstamas puodelis, lėkštė ar vaza, ypač jei tai buvo senovinis senelės palikimas. Bet nereikia nusiminti, sakoma šukės laimę neša. Galima netgi iš šukių sukurti nuostabių gaminių.
Dizainerė Cecilia Claesson iš Švedijos kuria gražius žiedus, apyrankes, vėrinius ir auskarus iš plono porceliano ir keramikos šukių. Naudodama daugiausia praeito amžiaus Švedijoje ir kitose Skandinavijos šalyse pagamintus su tradiciniais ranka pieštais raštais indų gabaliukus, elnio odą ir sidabrą. Viskas prasidėjo nuo to, kad vieną dieną ketverių metų sūnelis padovanojo mamai mažą spalvingą porceliano gabalėlį. Cecilia jame pamatė nuostabų grožį ir kilo mintis pagaminti papuošalą iš porceliano šukių. Pirmiausia sukūrė keletą sagių, tai buvo 1996 metai, o 1998 metais amatų mugėje buvo parduoti pirmi papuošalai. Dabar savo papuošalus parduoda 30 parduotuvių Švedijoje ir užsienyje. Tačiau pradėdama net nesvajojo apie tai. KILA desing įmonėje dirba visa jos šeima. Medžiagų savo gaminiams Cecilla ieško per išpardavimus , sendaikčių turguose, antikvarinėse parduotuvėse, žinodami dizainerės pomėgį, daužtus indus jai palieka pardavėjai. Kiekvienas porceliano gabalėlis yra specialiai apdirbamas. Iš pradžiu šlifuojami kraštai, suteikiama norima forma, po to padengiami specialia priemone, o piešinys padengiamas apsauginiu laku – taip gimsta originalūs papuošalai.

Kita dizainerė kurianti papuošalus iš porceliano fragmentų italė Mariella di Gregorio. Dizainerė studijavo Meno Akademijoje Palerme. Po to kelerius metus dirbo Milane komunikacijų ir grafikos dizaino srityje. Sugrįžus į Palermą dirbo dizainere įvairiose Sicilijos firmose. Ieškodama netradicinių medžiagų savo juvelyriniams dirbiniams atrado porceliano fragmentus. Derindama porceliano gabalėlius su auksu ir sidabru kuria išskirtinius rankų darbo papuošalus moterims. Papuošalai gaminami iš porceliano gabalų atvežtu iš Kinijos. Jie pjaustomi reikalingo dydžio gabaliukais ir jungiami su metalu. Papuošalų kolekcija vadinasi „Sweet“, ką reiškia saldu, miela. Abu apibūdinimai puikiai tinka šiai kolekcijai.Papuošalus iš senovinio porceliano gabalėlių mėgsta nešioti daugelis žmonių, nes šie papuošalai turi istorinę vertę, taip mano Su Nan iš Pekino. Nors jis studijavo antikvariatą Universitete, bet dirbo inžinieriaus darbą ir niekad negalvojo, kad pradės kurti papuošalus iš porceliano gabaliukų. Šiuo metu savo dirbtuvėse kuria sages, apyrankes, auskarus, pakabučius iš porceliano šukių. Nors daug parduotuvių Kinijoje prekiauja panašiais gaminiais, bet Su papuošalai išsiskiria subtilia apdaila. Su Nan gamina vienetinius papuošalus tik iš senovinio porceliano. 2005 metais kartu su dėde atidarė pirmą internetinę parduotuvę, vėliau sukūrė savo prekinį ženklą CaiCiFang. Dauguma klientų yra kiniečiai, tačiau turi užsakymų iš Korėjos ir Japonijos. Daugelis parduotuvių siūlė jiems gaminti papuošalus iš šiuolaikinio porceliano, bet Su mano, kad tik vienetiniai iš senovinio porceliano gaminiai turi savo vertę.Be papuošalų dizaineriai kuria sceninius drabužius žvaigždėms, netgi ištisas kolekcijas. Kiniečių dizaineris Li Xioafeng sugalvojo „siūti“ drabužius iš tradicinio kinietiško porceliano ir keramikos šukių. Kiniečių menininko kūryba – tai šiuolaikinis menas gimęs iš senovės tradicijų. Dizaineris susiuva porceliano gabalėlius iš kiniečių dinastijų Sun (420-479 m.), Juan ( 1279-1368 m.), Min (1368-1644 m.), Cin (1644-1911 m.), viską tvirtina ant odinių karkasų. Šiuos rūbus galima nešioti kaip ir įprastus, jie susegami iš nugaros arba iš šono. Dizainerio studijoje stovi daug dėžių su porceliano ir keramikos šukėmis. Prieš pradedant kurti modelius gabalėliai rūšiuojami pagal spalvą, amžių, dydį.

Medžiaga iš www.kila.nu, www.kulturologija.ru, www.marielladigregorio.com, www.liquida.it, http://news.alibaba.com, www.rtkorr.com.

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,272
  • Temų forume: 3,132
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,689
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,316
  • Pardavėjų galerijoje: 1,528