Laikrodžių mados

Parašė: Perlita 27.05.2010, 11:39

Rankinis laikrodis, jau senokai nebėra būtinas aksesuaras laikui sužinoti. Jį puikiausiai pakeičia mobilus telefonas. Laikrodis šiuo metu, tai tiesiog madingas aksesuaras, pabrėžiantis kiekvieno skonį, stilių, visuomeninį statusą. Šiuolaikiniai madingi dizaineriai kartu su laikrodžių gamintojais kuria naujus neįprastus, šiuolaikiškus ir daugiafunkcinius laikrodžių modelius.

Pirmiausia šiuo metu madingi praktiški, patogūs, funkcionalūs laikrodžiai. Populiariausi kvarciniai laikrodžiai, kurie yra atsparūs temperatūros svyravimams, nereikalauja ypatingos priežiūros. Nešiojami su odiniais, medžiaginiais ar kaučiukiniais dirželiais, kurie nešaldo rankos žiemą ir neįkaitina vasara, ne taip kaip metalinės apyrankės. Tačiau ir metalinės apyrankės plačiai naudojamos.

Taip pat laikrodžių gamyboje naudojamos šiuolaikinės medžiagos, tai kaučiukas, karbonas, keramika. Taip pat madingos masyvios apyrankės, spalvota oda ir jos pakaitalai, madingos ryškios spalvos bordo, violetinė, mėlyna. Laikrodžius madinga puošti brangakmeniais. Ir visada išlieka madinga klasika, ypač tarp verslo žmonių ir politikų. Laikrodis puikiai gali pakeisti apyrankę. Dabar gaminami įvairių stilių laikrodžiai: klasikiniai, sportiniai, jaunimui, vintažiniai, antikvariniai, avangardiniai. O taip pat tikri juvelyriniai šedevrai, priklausantys Luxure klasei. Vertinamas ne kiek tikslus laiko rodymas, o daugiau laikrodžio kokybė, patraukli išvaizda ir dizainas. Iš laikrodžių įvairovės kiekvienas gali išsirinkti pagal savo skonį, pasipuošęs bus originalus ir nepakartojamas.

Garsūs pasauliniai laikrodžių brendai, tokie kaip Armani, Axcent, DKNY, Benetton 2010 metų kolekcijose siūlo laikrodžius moterims su dideliai ciferblatais, puoštais Swarovski kristalais.

Štai keletas garsių kompanijų ir jų laikrodžių modelių moterims. „Cartier“ modelis La Dona de Cartier sukurtas pabrėžti solidų savininkės stilių ir statusą. Klasikinis didelis ciferblatas su romėniškais skaičiais, papuoštas 62 deimantų akutėmis. Didžiausias brangakmenis ant užvedimo karūnėlės. Toks laikrodis kainuoja apie 90 000 Lt.

Louis-François Cartier 1859 metais atidarė savo parduotuvę Paryžiuje. „Cartier“ daug nusipelnė populiarindama juvelyrinius gaminius iš platinos. 1912 metais pristatė permatomus, tuomet vadintus paslaptingais laikrodžius, kurie iki šiol vertinami, kaip vienas iš gražesnių išradimų.

Kompanijos „Blancpain“ chronografas Camelia skirtas švelnioms būtybėms ir primena muilo burbulą. Laikrodžio mechanizmas nuo judesių prisisuka pats. Galios rezervas 40 valandų. 308 detalių mechanizme įmontuoti 37 akmenys, korpuso diametras – 34 mm. Gamintojai nurodo, kad laikrodis atsparus vandeniui iki 100 m gylio.

Jehanas-Jacques Blancpain 1735 metais Šveicarijoje įkūrė namudinės prekybos įmonę. 1953 metais garsusis vandenynų tyrinėtojas Jacques-Yves Cousteau ir jo komanda, filmuodama filmą „ Tylos pasaulis“, segėjo „Blancpain Fifty Fathoms“. Šį firma 1983 metais pagamino mažiausią mechanizmą, rodantį Mėnulio fazes, dienas, mėnesius ir datą. O 1989 metais pristatė ploniausią chronografą pasaulyje. 1991 metais kompanija teigia pagaminusi patį sudėtingiausią rankinį laikrodį pasaulyje.

„Breguet“ kompanijos Classique laikrodžio perlamutrinio ciferblato centre iš deimantų išdėlioti apskritimai vainikuoja gamintojo pavadinimą. Valandų ir minučių rodyklės primena rašyti skirtas plunksnas, o skaičiai, tarsi surašyti mėlynu rašalu, užvedimo karūnėlė primena rašalinę. Laikrodžio dirželis mėlynos rašalo spalvos. Ciferblatas įrėmintas didesniais deimantais, mechanizmą galima apžiūrėti per safyro langelį. Laikrodis atsparus iki 30 m.

A.L. Breguet įmonę įkūrė 1775 m. Paryžiuje ir jau po penkerių metų išleido pirmuosius nuo judesio prisukamus kišeninius laikrodžius. Breguet 1801 m. užpatentavo Tourbillon regulator technologiją. Seras Winston Churchill buvo didelis šios laikrodžių markės gerbėjas. 1976 m. visa gamyba buvo perkelta į Šveicariją, o 1999 m. galingoji “Swatch Group” įsigijo šią bendrovę.

„Girard – Perregaux“ modelis Cat's Eye, labiau panašus į deimantais apsnigtą fėjos pilį. Atrodo, kad sniegas ant ciferblato patirpo, deimantai kiek apsilydė, o skaičiai aptirpo.

Jean-François Bautte savo pirmą laikrodį sukūrė 1791 m., taip gimė kompanija, vėliau pavadinta „Girard-Perregaux“. Butte laikrodžiai buvo itin ploni. Ženevoje jis įkūrė manufaktūrą, kurioje buvo atliekamos visos gamybos operacijos. Imperatorius Vilhelmas I 1880 metais šioje firmoje užsakė 2000 laikrodžių Vokietijos laivyno karininkams. 1966 m. sukūrė itin didelio virpesių skaičiaus mechanizmą, tokie laikrodžiai itin tikslūs.

Šveicarų kompanijos „TAG Heuer“ kūrinys Diamond Fiction, tai bene gražiausias iš visų elektroninių laikrodžių. Padengtas 54 deimantais, specialiai šlifuotais. Po deimantais įmontuoti specialūs diodai, kurie šviečia pro deimantus. Šių laikrodžių buvo pagaminta tik trys vienetai.

„TAG Heuer“ 1916 m. sukonstravo mikrografą, pirmąjį sportinį chronometrą , leidžiantį fiksuoti laiką 1/100 sekundės tikslumu. Jis buvo naudojamas olimpinėse žaidynėse.

Tai tik kelios garsios kompanijos ir jų išskirtiniai laikrodžių modeliai.

Medžiaga iš http://laikrodziai.eversus.lt , www.inmoment.ru, http://belishko.com, http://about-fashion.ru.

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,299
  • Temų forume: 3,139
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,755
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,322
  • Pardavėjų galerijoje: 1,532