Mados tendencija: steampunk

Naujausios mados tendencijos skelbia, jog vintage mada dar nesitrauks nuo podiumų. Smarkiai populiarėjant vintage stiliui, vis dažniau galima pamatyti netradicinius, iš įvairių mechanizmų detalių sukurtus papuošalus. Vadinamoji steampunk (angl. steam – garas, garinis; punk – pankas) kultūra, apimanti ne tik papuošalus, prasidėjo apie 1980m. Oficiali pradžia siejama su K.V.Džeterio 1979 metų romanu „Morloko Naktis“. Yra teigiančių, jog steampunk atsiradimą galima sieti su 1954 metų Volto Disnėjaus filmu „20000 mylių po vandeniu“. Kaip bebūtų, akivaizdu, jog steampunk atsiradimui neabejotiną įtaką darė mokslinė fantastika: Ž. Verno knygoje „2000 mylių po vandeniu“ aprašytas kapitono Nemo povandeninis laivas ar H. G. Velso žalvarinė laiko mašina. Labai svarbia inspiracija laikoma ir Viktorijos epocha (XIX a.) bei su ja susijusios mechaninės technologijos. “Viktorijos stilius ir unikalūs mechanizmai, tai, ką jie galėtų pagaminti, vertė mane varvinti seilę”, – teigė vienas steampunkininkas. Nesvarbu ar realu, ar įsivaizduota – viskas, kas veikia mechaniniu principu ir yra steampunk šalininkų žavėjimosi objektai. Dabartiniai išradimai perdaromi pritaikant mechanines priemones, pvz. žalvarinė kompiuterio pelė. Šiais laikais steampunk bruožų galima išvysti ir kine – nemažai jų randama režisieriaus T. Burtono filmuose. Steampunk stiliaus papuošalus apibūdinti galima taip: su technologijomis susijęs grubumas ir šaltumas, derinamas su moteriškumu ir elegancija, ir sudaro tai, ką vadiname steampunk.

Dažniausiai steampunk papuošaluose sutinkamas laikrodžio motyvas. Būtent industrijos ir mechanikos simboliu laikomas krumpliaratis greitai tapo skiriamuoju steampunk bruožu. Neretai naudojami ir kitos laikrodžių dalys: ciferblatai, rodyklės. Išskirtinis dėmesys suteikiamas dekoruotiems kišeniniams laikrodžiams, kurie dažniausiai atlieka dekoratyvią kaklo papuošalo, o ne tiesioginę savo funkciją. Steampunk papuošaluose galima pamatyti ir įvairių raktelių, žirklučių ir kitų kūrėjų fantazijai pavaldžių dalykėlių, pvz. iš Ž. Verno knygos išlipusį aštuonkojį ar skafandrą. Kartais steampunk kūrėjai neapsiriboja vien Viktorijos epocha. Galima pastebėti ir Indijos, Rytų Azijos, Turkijos, Šiaurės Amerikos kultūrų įtakas.

Steampunk kūrėjai retai naudoja aukso ar sidabro spalvas. Dominuoja žalvaris, varis, bronza ar tamsintas sidabras, sukuriantys antikinį vaizdą. Galima sutikti ir balintos drobės, sodriai rudus, pilkus atspalvius.

Nors steampunk stilius siejamas su tamsia, šiek tiek makabriška kultūra, šie neįprasti papuošalai neabejotinai žavi daugelį.

Šaltiniai:
http://www.copperbracelet.net/tag/metal/
http://www.steampunkjewelry.ffxoh.com/
http://www.ehow.com/
http://www.etsy.com/
http://jakehildebrandt.com/
http://lt.wikipedia.org/

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

kdesigns @ 08.09.2010, 20:54

Niu labai jau gražu :) ir pačiai tokiu grožių norėtus ;) originalu ir atrodo gan nekomerciškai

margute @ 08.09.2010, 21:34

cha... reiks eit koki laikrodi isardyti :D

China @ 09.09.2010, 18:38

Labai idomu, grazu.
reiks bandyk gal ka panasaus sukonstruot ;)

lemon_ @ 20.02.2011, 13:41

Beproto gražūs papuošalai!!!!!!
Gal reiks kada tokio pabandyt padaryt..... ;D

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,256
  • Temų forume: 3,097
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,633
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,313
  • Pardavėjų galerijoje: 1,527