Kiaušinis iš biserio

Parašė: pusis 21.04.2011, 16:41

Reikalingi darbo įrankiai ir priemonės:

 - plastikinė kiaušinio forma
- stambus stiklinis biseris
- plonas valas
- vėrimo adata
- klijai
Ši pamokėlė – skirta tiems, kurie nori greitai papuošti Velykinius kiaušinius. Naudojame biserio karoliukus ir valą, o puošti pradedame nuo kiaušinio bukojo arba smailiojo galo, jus pasirinkite nuo kur jums bus patogiau pradėti dirbti. Mes darbą pradėsime nuo smailiojo kiaušinio galo.
Patarimas: norėdami išmokti apverti kiaušinį, pirmąjį darykite iš vienos spalvos biserio, taip bus paprasčiau. Baigtą darbelį galėsite papildomai papuošti atskiromis detalėmis ir elementais.Adata ant plono valo suveriame 4 biserio karoliukus ir juos sujungiame į ratuką. Vieną valo galą paliekame 15 cm ilgio, užbaigimui. Atsižvelgiant į kiaušinio dydį, galima pradėti, pavyzdžiui, suveriant 5 arba 6 karoliukus. Toliau, ant „darbinio“ valo galo užveriame 3 biserio karoliukus ir prakišame pro pirmo rato karoliuką. Tai pakartojame dar tris kartus, ir paskutinį karoliuką prakišame per pirmo rato pirmąjį karoliuką ir antrojo rato pirmą bei antrą karoliukus. Žiūrėkite į schemą Nr. 1.


Trečią eilę pradedame suverdami jau po 5 karoliukus. Taip, palaipsniui, didindami karoliukų skaičių platiname biserio tinklelį, neužmiršdami jį pamatuoti ant kiaušinio formos. Pradžioje, norint gauti taisyklingą formą veriame vienodą karoliukų skaičių.


Toliau, norėdami dar praplatinti mūsų tinklelį iš biserio, veriame vieną eilę, surinkdami po 5 biserio karoliukus, o kitą – jau po 7 karoliukus.

Vis dar didindami karoliukų skaičių platiname biserio tinklelį, neužmiršdami jį pamatuoti ant kiaušinio formos.

Toliau veriame kaitaliodami biserio karoliukų skaičių, kad gautume apvalią formą.

Kai ši forma padidėja ir tampa nedideliu „krepšeliu“ – užmauname ant kiaušinio ir, prilaikydami ją pirštais, toliau tęsiame darbą. Tai darome tam, kad mūsų biserinis „apvalkalas“ nesusitrauktų arba nepadidėtų, o išliktų reikiamos formos. Toliau prasideda pakankamai didelis ir lygus plotas: mes nusprendėme tęsti puošimą toliau (apverti visą kiaušinį biserio tinkleliu) ir tik pabaigus apverti visą kiaušinį, papildomai užpildyti atsiradusias „kiauras“ (be biserio) plokštumas. Jūs galite pasirinkti kitą būdą: šioje dalyje, iš karto verti norimą raštą.

Veriame toliau: kiaušinio forma platėja ir iš karto susiaurėja (pradėjome nuo smailiojo galo), todėl didiname karoliukų skaičių ir gražiai sutvarkome kiaušinio galą. Sumažiname biserio karoliukų skaičių (viską darome tą patį ką darėme pačioje pradžioje, tik atbuline seka) ir užbaigiame. Užbaigdami, perkišame valą per kelis karoliukus ir užtvirtiname jį, panaudodami klijus. Tuo pačiu metu reikia stengtis, kad biseris tolygiai „sugultų“ ir pasiskirstytų kiaušinio paviršiuje.

Jeigu jums pasirodė, kad kiaušinis gavosi paprastas ar ažūrinis – puoškite jį papildomais elementais, tuščius plotus galite papildomai papuošti suveriant kitos spalvos ar dydžio biserio karoliukus. Keisdami biserio spalvas galite išgauti įvairių ornamentų. Galite prie kiaušinio apatinės dalies pritvirtinti nedideles „kojytes“ iš 1-3 biserio karoliukų – taip jūsų kiaušinis tvirtai stovės.

Pastaba: stenkitės valą įtempti ir naudoti taisyklingos formos biserio karoliukus: kuo kokybiškesnis biseris – tuo jūsų puošiamo kiaušinio paviršius bus vienodesnis ir lygesnis.
Linkime sėkmės ir lauksime šaunių jūsų Velykinių kiaušinių

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

rasarasa @ 23.04.2011, 12:55

Labai gražu!

InesiuX @ 30.04.2011, 18:48

Nuostabu :)

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,255
  • Temų forume: 3,097
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,633
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,313
  • Pardavėjų galerijoje: 1,526