Marginam kiaušinius

Parašė: Perlita 29.03.2010, 17:11

Margutis – derlingumo, gamtos pabudimo, žmogaus dvasinio atgimimo simbolis. Nuo senų laikų iki šiol juos įvairiais būdais margino suaugusieji ir vaikai. Dabar kiaušiniai skutinėjami, apklijuojami lipdukais, dažomi apsukti įvairiaspalviais siūlais ir įvynioti į skudurėlius specialiais kiaušiniams dažais ir cheminiais dažais. Taip pat kiaušiniai dažomi įvairiais augaliniais dažais: svogūnų lukštais, bruknių lapais, žolių stiebeliais, samanomis arba tiesiog šienu. Gerai dažo kai kurių sėklos, kankorėžiai ( juodalksnio, alksnio), žievė (ąžuolo), graikiniai riešutai ar augalai, turintys daug tanino (arbatžolės dažo tamsiomis spalvomis). Šlamučiai nudažys ryškiai geltonai, šaltekšniai – gelsvai, o nuo rykštenių kiaušinių lukštas įgaus garstyčių atspalvį. Meškauogių ir bruknių lapai dažo ryškiai žaliais atspalviais, o kinrožė lukštui suteiks melsvumo. Galima dažyti įvairiomis sultimis pvz. burokėlio. Augalų dažomąsias medžiagas galima sutvirtinti valgomąja druska. Dažyti imami kuo tvirtesniais lukštais kiaušiniai, nesuskilę, švarūs, be to kietai virti, nes minkštai išvirtų viduje netrukus pradeda kauptis dujos ir margutis gali sprogti.

Margučiai marginami visomis spalvomis, tačiau jos nėra bereikšmės. Juoda – reiškia žemę, gausumą, pilnatvę. Raudona – gimimas, gyvenimas, energija, visa ko pradžia. Žalia – augimas, sveikata, ramybė. Geltona, rusva – derlius, šviesa, jaukumas, šiluma. Mėlyna – dangus palaima.Margutis dažnai dalinamas į dvi dalis kokia nors juosta ar ornamentu. Tai simbolizuoja du pasaulius – dienos ir nakties. Dažni saulės, žvaigždžių, mėnulio motyvai, paukščių pėdutės, augalų raštai, žydintis ir klestintis atbudusios gamtos pasaulis.Štai keletas kiaušinių marginimo būdų. Galima marginti išvirtus kiaušinius guašo dažais, naudojant ausų krapštukus.Nudažius kiaušinius svogūnų lukštais, jie išpiešiami auksiniais ir sidabriniais akrilo dažais. Naudojamas labai plonas teptukas ir kuo mažiau dažų, kad neįsigertų į kiaušinį. Kad dažai nenusitrintų, jiems išdžiuvus kiaušinis ištrinamas parafinu ir po to patrinama su kempinėle, kad blizgėtų.Naudojant įvairius medžių lapus ir žoles, galima išgauti ornamentus ant kiaušinių. Prieš dažant lapus gerai prispausti prie kiaušinių, suvynioti į kojines, gerai surišti ir dažyti su dažais ar svogūnų lukštais. Po to nudžiuvusius patepti augaliniais aliejais, kad blizgėtų. Taip pat galima priklijuoti ir iškirptas iš popieriaus aplikacijas, kai nusidažo kiaušinis nuimam.

Galima jau išvirtus kiaušinius papuošti naudojant įvairias kruopas, pupeles, nemaltų pipirų žirnelius. Galima klijuoti su skiestais PVA klijais, bet saugiau su natūraliu kleisteriu. Natūralūs klijai gali būti gaminami iš miltų ir vandens. Pakaitinam ant lėtos ugnies, kol užvirs ir masė pradės tirštėti. Ištepam kiaušinį klijais ir papuošiam kruopomis.Taip pat galima apvolioti įvairiais blizgučiais ir puošti biseriu.Nudažytus kiaušinius papuošti priklijuotais mezginiais, audiniais, servetėlėmis.Apklijuoti dažytais kiaušinių lukštais.Arba tiesiog nedažytus virtus kiaušinius išpiešti su flamasteriu ir papuošti įvairiomis kepuraitėmis. Tai bus ir stalo papuošimas ir labai paprasta.
Medžiaga iš http://kulinarija.net, http://world-of-love.ru, http://handmade.idvz.ru, www.efoto.lt

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,256
  • Temų forume: 3,097
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,633
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,313
  • Pardavėjų galerijoje: 1,527