Naujųjų metų sutikimo tradicijos pasaulyje

Parašė: Laumė 19.12.2009, 23:00

Naujųjų metų sutikimas yra viena seniausių ir labiausiai paplitusių švenčių visame pasaulyje. Ir nesvarbu, ar mes laukiame naujųjų namie prie televizoriaus ekranų, ar lankomės pas draugus ir artimuosius, naujos pradžios sutikimas visuomet jaudinantis ir linksmas.
Dažniausiai Naujieji metai sutinkami naktį iš gruodžio 31-osios į sausio 1-ąją ir palydimi dvylikos laikrodžio dūžių, gausybės fejerverkų, šampano taurių skambesio linkint laimingų metų.Škotijoje ši šventė vadinama Hogmanay. Kaimuose deguto statinės uždegamos ir ridenamos gatvėmis. Šis ritualas reiškia, jog senieji metai sudeginami kartu su visu blogiu ir atveriamas kelias naujiems metams.Graikijoje Naujųjų metų pranašas ir vaikų džiaugsmas – Šv.Bazilis ( Ayios Vasilis). Jis atneša glėbius dovanų vaikams. Žmonės renkasi miestų centruose, prekybos rūmuose paskutinės minutės apsipirkimui ar tiesiog pasivaikščiojimui. Naujametinio pyrago vasilopita su paslėpta moneta viduj pjaustymas – labai sena graikų tradicija. Rasi monetą – būsi laimingas visus metus.Italijoje gruodžio 31-oji diena vadinama La Festa di San Silvestro, o Naujieji metai – Capodanno.
Italai pro savo namų langus Naujųjų išvakarėse mėto senus daiktus. Befanos – senutės raganos - nurodymu žmonės atsikrato viso seno. Ši senutė geriems vaikams atneša saldainių, o blogiems – anglių. Jei būsite Italijoje, nepamirškite dėvėti raudonus apatinius – taip prisišauksite sėkmę visiems naujiems metams!Kinijoje Naujieji metai yra didžiulė šventė, švenčiama pagal mėnulio ir saulės kalendorių, trunka apie mėnesį ir yra vadinama Žibintų švente. Pagal kiniečių kalendorių metai skirstomi į 12 ciklų, kurių kiekvienas turi savo gyvūną, o šio charakterio savybės ir nulemia, kokie bus naujieji metai.Olandijoje Naujieji metai dažniausiai švenčiami šeimos rate arba gerų draugų apsuptyje. Viena ryškiausių tradicijų – riebių pyragėlių oliebollen, appelflappen valgymas bei ištisas valandas trunkantys fejerverkai miestų aikštėse, po kurių gatvės ir šaligatviai yra nuklojami spalvotų popierėlių sluoksniu.Vokietijoje Naujųjų metų išvakarės vadinamos Silvester (pagal Šv. Silvesterį). Jos išsiskiria tuo, kad vokiečiai išsiburia, kokie bus naujieji metai: lašina lydytą šviną į vandenį ir pagal susidariusias formas ar simbolius sprendžia, ką atneš naujieji metai. Kita tradicija – palikti po truputį kiekvieno patiekalo ant stalo – duoda vilties, kad ir naujaisias metais visuomet bus ko valgyti.Su Naujais 2010m!

Šaltiniai:
http://www.newyearfestival.com, http://www.timeanddate.com, http://www.newyearfestival.com, http://www.italylogue.com, http://www.hogmanay.net,
http://www.explorecrete.com.

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,256
  • Temų forume: 3,097
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,633
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,313
  • Pardavėjų galerijoje: 1,527