Poezija ant kiaušinių

Patyrusi siuvinėtoja Elizabeth Klein jau dešimt metų kuria nuostabius kaimiškus sodus, siuvinėdama šilku ir šilkinėmis juostelėmis ant kiaušinio lukštų. Siuvinėti gan sudėtinga, nes kiaušinio lukštas išlaiko savo formą ir adata veriama per apačioje lukšto padarytą skylutę ir per kitas šonuose padarytas skylutes.

Išsiuvinėjus kiaušinius šilku išgaunamas trimatis efektas, todėl žinovai jos kūrybą vadina „Poezija ant kiaušinių“. Šiuo metu Elizabeth gyvena Prancūzijoje ir išleido knygą – siuvinėjimo vadovą. Pasak jos tyrinėjimų siuvinėjimas šilkinėmis juostelėmis siekia XVII a.
Špesarto muziejuje yra saugoma 1640 metų krikštynų suknelė puošta išsiuvinėta „austos rožės“ technika. Prancūziško Rokoko epochoje, tik karališkos šeimos nariai, aristokratai ir dvaro damos turėjo privilegiją nešioti siuvinėtus rūbus ir batus. Kad atliktų užsakymus „oficialios“ siuvinėtojos dažnai užtrukdavo ištisus mėnesius. Šiuo metu vis labiau populiarėja siuvinėjimo technika, nes gėlių motyvai puikiai gali papuošti įvairius daiktus.
Nors siuvinėjimas šilku ir šilkinėmis juostelėmis žinomas seniai, tačiau siuvinėjimas ant kiaušinių lukštų, tai naujovė, kurią pristatė šį prancūzė.
Elizabeth savo kolekcijoje turi išsiuvinėjusi visą abėcėlę. Sunku patikėti, kad galima dirbti su tokia trapia medžiaga, kaip kiaušinio lukštas.
Kadangi menininkė siuvinėja ne tik šilku, bet ir šilkinėmis juostelėmis, tai suteikia gėlėms apimties ir natūralumo.
Medžiaga iš http: //my-cross-stitch-world.blogspot.com/2011/02/blog-post_27.html, http://tournicoton.over-blog.com, http://hmhome.ru.

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

fruktozoide @ 22.04.2011, 22:47

Nuostabūs kūriniai!

InesiuX @ 30.04.2011, 18:55

Labai įdomu, nuostabu ir gražu. Šitaip, matyt, gali tik profesionalai... Eilinis žmogus taip nepadarytų... Reikia DAUG DAUG LABAI LABAI DAUG kantrybės. :)

Nuotaikinga @ 17.05.2011, 09:37

Vaaaau :) Va čia tai darbelio :)
Pagarba moteriškei, man labai patiko :)

Akiva @ 07.06.2011, 11:02

Oho, pagarba žmogui. Reikia turėti daug kantrybės, kad padaryti tokį kruopštų darbą ant kiaušinio lukšto.

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,370
  • Temų forume: 3,200
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,942
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,325
  • Pardavėjų galerijoje: 1,533